شناسه خبر: 3200

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=3200

امام جمعه مهاباد
قدرت دفاعی کشور افتخارآفرین است
ماموستا دکتر عبدالسلام امامی اظهار داشت: هم اکنون به لطف پیروزی انقلاب اسلامی و تلاش جوانان، قدرت نظامی و پدافند ما در شرایطی قرار دارد که دشمنان جرات فکر و حمله به خاک ما را ندارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز عبادی ، سیاسی جمعه این هفته مهاباد با رعایت پروتکول های بهداشتی با امامت ماموستا عبدالسلام امامی امام جمعه مهاباد برگزار گردید.

امام جمعه مهاباد گفت: قدرت دفاعی و پدافند هوایی کشور افتخارآفرین بوده و امنیت را برای کشور به ارمغان آورده است.

ماموستا عبدالسلام امامی در خطبه نماز جمعه این هفته با اشاره به سالگرد بمباران مهاباد در سال ۱۳۶۵ توسط رژیم بعثی عراق افزود: زمانی که کشور ما از لحاظ پدافند هوایی در شرایط ضعیفی بود، هواپیماهای کشورهای بیگانه با هر بهانه‌ای وارد حریم هوایی کشور ما شده و با بمباران جان تعداد زیادی از هموطنان را می‌گرفتند.

وی ادامه داد: هم اکنون به لطف پیروزی انقلاب اسلامی و تلاش جوانان، قدرت نظامی و پدافند ما در شرایطی قرار دارد که دشمنان جرات فکر و حمله به خاک ما را ندارند.

امام جمعه مهاباد ضمن قدردانی از مشارکت مردم در راهپیمایی مجازی و موتوری روز ۲۲ بهمن، بیان کرد: مردم ما نشان دادند هر کجا که نیاز به حضور آنان بوده به بهترین نحو حمایت خود را از نظام جمهوری اسلامی اعلام می کنند و مسئولان نیز باید در راستای رفاه آنان تلاش بیشتری انجام دهند.

ماموستا امامی اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران در طول حیات خود، همواره از پشتیبانی و حمایت مردمی برخوردار بوده و جشن‌های مردمی دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و راهپیمایی ۲۲ بهمن نمونه بارزی از این جلوه‌های بی‌نظیر حمایت و اعتماد مردمی است.

وی در ادامه با اشاره به افزایش دوباره آمار مبتلایان به کرونا اضافه کرد: در روزهای گذشته تعداد مرگ و میرهای ناشی از کرونا در کشور افزایش یافته است بنابراین باید این ویروس منحوس را جدی بگیریم و با رعایت بیشتر شیوه نامه های بهداشتی از شیوع مجدد ان جلوگیری کنیم.

امام جمعه مهاباد تاکید کرد: مردم هنگام حضور در جامعه باید ماسک بزنند و حفظ فاصله مناسب را مورد توجه قرار دهند چرا که در غیر این صورت ممکن است خود و خانواده شان را در معرض این بیماری قرار دهند.

مهاباد یکی از شهرهایی کشور بود که در طول جنگ تحمیلی ۲ بار مورد حمله هوایی قرار گرفت که بمباران هوایی روز سال ۱۳۶۵ توسط رژیم بعثی عراق یکی از خونین‌ترین روزهای این شهر را رقم زد به طوری که در نتیجه آن ۵۱ نفر شهید و ۱۶ نفر نیز به درجه جانبازی نائل شدند.

انتهای پیام

فهرست