شناسه خبر: 5879

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=5879

نماینده مردم تکاب و شاهین دژ در مجلس شورای اسلامی
قدرت دیپلماسی بدون قدرت میدانی جایگاهی ندارد
حسن همتی با اشاره به اینکه برخی از مسئولان، دیپلماسی را سرآمد در شرایط بین المللی قلمداد می‌کنند گفت: اما اینگونه نیست و امروز قدرت دیپلماسی بدون قدرت میدانی جایگاهی ندارد.

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،

حسن همتی،  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس امروز در مراسم گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس در تکاب با اشاره به اینکه در جنگ تحمیلی حدود ۱۸۸ هزار شهید تقدیم انقلاب شد اظهار داشت: هم اکنون برخی با کنایه عنوان می‌کنند که چرا بحث رزمندگان و سهمیه‌ها و خانواده شهدا تمام نمی‌شود، در حالی که این مسئله تمام نخواهد شد همانگونه که در سایر کشورها اگر از خانواده‌ای، افرادی را از دست داده‌ باشند، دولت علاوه بر امکانات مادی، در حد بسیار شایسته  آنان را مورد تقدیر قرار می‌دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز خانواده‌ای در اوج مشکلات، سرپرست خود را تقدیم انقلاب کرده و هیچ چیز نمی‌تواند برای کودک شیرخواری که پدرش را از دست داده است را جبران کند و این مسائل را فقط تنها کسانی می‌توانند درک کنند که در همان شرایط قرار گرفته باشند.

وی افزود: همچنین برخی عنوان می‌کنند که چرا نیروهای کشورمان برای دفاع به سوریه و عراق می‌روند و انتقاد می‌کنند که چرا بودجه کشور در کشورهای مورد نظر صرف می‌شود در حالی که باید از آنان پرسید که چرا آمریکا از آن سر دنیا به افغانستان، خلیج فارس و عراق آمده در حالی که پاسخی برای این سوالات ندارند و این افراد از غرض‌ورزی این صحبت‌ها را عنوان می‌کنند.

همتی با اشاره به اینکه برخی از مسئولان، دیپلماسی را سرآمد در شرایط بین المللی قلمداد می‌کنند اظهار داشت: اما اینگونه نیست و امروز قدرت دیپلماسی بدون قدرت میدانی جایگاهی ندارد و آمریکا و کشورهای فرانسه و ابرقدرت‌ها با استفاده از قدرت نظامی خود و نه با دیپلماسی، بر بخشی از جهان حاکمیت یافته‌اند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تاکنون هیچ کشوری مانند ایران نتوانسته به آمریکا سیلی محکم بزند تصریح کرد: اما جمهوری اسلامی ایران، پایگاه‌های آمریکایی را در عراق مورد هدف قرار داد و این مهم با قدرت میدانی صورت گرفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر کسانی گمان کنند که با قدرت دیپلماسی و لبخند، می‌توان کشور را حفظ کنند کاملا در اشتباه هستند چون در گذشته نتوانستند

وی با تاکید بر اینکه امنیت امروز کشور مدیون خون شهدا و زحمات طاقت فرسای جانبازان است بیان کرد: باید به دفاع مقدس افتخار کرد و به نحو شایسته براساس فرمایشات امام خامنه‌ای، هفته دفاع مقدس را به نسل‌های آینده معرفی و بشناسانیم..

همتی با اشاره به اینکه جنگ به پایان رسیده اما بسیاری هستند که از وقایع جنگ خبر ندارند افزود: در دفاع هشت ساله، رزمندگان اسلام با دست خالی، پیشرفته‌ترین امکانات دشمن را در صحنه تجهیزات و نقشه منحرف کردند.

وی گفت: در این رابطه، در عملیات‌های مختلف مانند فاو، خیبر و کربلای ۵ رزمندگان اسلام نقشه عملیات را کشیدند اما متخصص‌ترین کارشناسان نظامی خارجی فریب خورده و متحیر شدند که این نقشه را چه کسانی کشیده و چگونه اجرا شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی افزود: بنابراین وظیفه همه، تقویت قشر نیروهای مسلح و پیشکسوت و همچنین خانواده شهدا، اسرا و جانبازان و کسانی که در دفاع مقدس نقش داشتند، است.

انتهای پیام

 

فهرست