شناسه خبر: 3408

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=3408

امام جمعه بوکان
قرآن ، قانون اساسی اسلام است
ماموستا عباس احمدی اظهار داشت: انسانها با خواندن قرآن، فهمیدن، درک کردن، عمل کردن به آن از گناه کردن، بلاهایی دنیا و آخرت نجات پیدا می‌کنند و اما اگر بالعکس آن را انجام دهند خداوند متعال آنها را دچار بلا و ناراحتی بزرگ می کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز جمعه این هفته بوکان به امامت حاج ماموستا عباس احمدی باغ در مسجد جامع  برگزار شد.

وی در ابتدا گفت: اگر انسانها از قرآن، دستورات خدا و پیامبر(ص) دوری کنند دچار بلا و ناراحتی خواهند شد و اگر دستورات خدا و پیامبر (ص) پیروی کنند خداوند ما را از بلاهایی دنیا و آخرت نجات می دهد.

وی افزود: قرآن ، قانون اساسی اسلام است ما مسلمانان باید از قانون خداوند متعال پیروی کنیم و قانون خدا برای عمل کردن به دستورات الهی ،پیامبرش حضرت محمد (ص) است.

ماموستا احمدی باغ تصریح نمود:: قرآن برای انسانها بی سواد ، تبرک است اما انسان ها ی با سواد باید قرآن بخوانند، مفهوم آن را بفهمند و به آن عمل کنند

ملا عباس احمدی به آیه ۳۰سوره فرقان اشاره کرد و گفت: وَقَالَ الرَّسُولُ یَا رَبِّ إِنَّ قَوْمِی اتَّخَذُوا هَٰذَا الْقُرْآنَ مَهْجُورًا ﴿٣٠﴾و پیامبر [درقیامت] می گوید: پروردگارا! همانا قوم من این قرآن را متروک گذاشتند!

خطیب جمعه در ادامه خاطر نشان کرد: انسانها با خواندن قرآن، فهمیدن، درک کردن، عمل کردن به آن از گناه کردن، بلاهایی دنیا و آخرت نجات پیدا می‌کنند و اما اگر بالعکس آن را انجام دهند خداوند متعال آنها را دچار بلا و ناراحتی بزرگ می کند

امام جمعه بوکان اشاره به احترام روحانیت کرد وگفت: پیامبر (ص) می فرماید هر گاه دانشمند، عالم دینی را دیدید به او احترام بگذارید.

انتهای پیام

 

 

 

فهرست