شناسه خبر: 4771

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4771

امام جمعه سردشت
قربانی کردن ، تمر ین اخلاص برای تقرب الهی است
ماموستا محمد واوی خاطر نشان کرد: قربانی کردن در واقع ذبح هوای نفسانی، دنیاپرستی، طمع انسانی ، یک عبادت خدایی و رجم شیطان ، تقرب الهی ، مقابله با وسوسه های شیطانی درونی خود و تمرین اخلاص در برابر خداوند است و بزرگترین حکمت و فلسفه آن ایثار و بخششی می باشد که در درون انسان قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نمازجمعه این هفته شهر سردشت به امامت ماموستا محمد واوی امام جمعه سردشت اقامه گردید.

خطیب جمعه سردشت  قبل از خطبه نماز جمعه سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان و روز بهزیستی و تامین اجتماعی را تبریک گفت و به موضوع حکمت و فلسفه قربانی کردن پرداخت و افزود: قربانی کردن از ابتدای خلقت بشریت برای افزایش رزق و روزی، بارش رحمت الهی، آمرزش گناهان و بسیاری از موارد دیگر وجود داشته و حتی باری‌تعالی در قرآن کریم سوره کوثر خطاب به پیامبر (ص) فرموده که کوثر را به تو ای محمد(ص) اعطا کردیم و تو به جای آن نماز  و روزه برپادار و قربانی کن.

ماموستا محمد واوی خاطر نشان کرد: عید قربان و ده روز قبل از آن از بزرگترین ایام سال محسوب می‌شود امهات عبادات یعنی مادر عبادات نام گرفته چرا که در این ایام در اسلام ، حج، قربانی کردن، دعا خواندن و نماز و روزه توصیه شده و همه این فرایض در این ایام باهم انجام می‌شوند.

خطیب جمعه با بیان اینکه این ایام آمرزش دهنده گناهان یکسال است و نوعی ریکاوری و جلای روح و جان برای پاک و تطهیر شدن است اظهار کرد: متاسفانه بعضی‌ها با زبان و قلم خود گلایه، طعنه و انتقاد می‌کنند یا طرفداران به اصطلاح از حیوانات اسلام را محکوم به خشونت علیه حیوانات می‌کنند یا حج رفتن و قربانی کردن را بیهوده دانسته و رسیدن به اموردیگر را مهم می‌شمارند.

وی با اشاره به بعضی از حکمت و فلسفه قربانی کردن گفت: نمی‌توان به جای قربانی کردن امری دیگری همچون پرداخت صدقه انجام داد چون قربانی یکی از شعائر رب العالمین می‌باشد و زمان و وقت مشخصی برای آن تعیین شده است.‌

امام جمعه سردشت بیان کرد: قربانی کردن در واقع ذبح هوای نفسانی، دنیاپرستی، طمع انسانی ، یک عبادت خدایی و رجم شیطان ، تقرب الهی ، مقابله با وسوسه های شیطانی درونی خود و تمرین اخلاص در برابر خداوند است و بزرگترین حکمت و فلسفه آن ایثار و بخششی می باشد که در درون انسان قرار دارد.

ایشان در پایان به نمازگزاران توصیه کرد: حتما بایستی قربانی را بعد از نماز عید انجام دهند و گوشت قربانی را در بین اقشار مختلف به طور مساوی تقسیم کنند و همه متخلفات حیوان حتی پوست آن را بایستی در راه خدا ببخشند نه به قصاب داده شود.

انتهای پیام

فهرست