شناسه خبر: 4554

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4554

امام جمعه پیرانشهر
قضاوت از اهم مسئولیت ها در دین اسلام است
ماموستا دکتر مصطفی محمودی اظهار داشت: قضاوت عادلانه می تواند جامعه را منظم ، امنیت را برقرار ، بین مردم رفع نزاع ، اجرای عدالت ، ایجاد امنیت در جامعه ، گرفتن حق مظلوم از ظالم و نظارت بر اعمال قوه مجریه نماید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، خطبه های نماز جمعه این هفته شهر پیرانشهر به امامت حاج ماموستا دکتر مصطفی محمودی امام جمعه محترم شهرستان در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار گردید.

ایشان در ابتدا ضمن توصیه نفس خود و نماز گزاران به تقوی و پرهیز از گناه با استناد به آیات کلام الله مجید و احادیث پیامبر گرامی اسلام (ص) به ارسال پیامبران به منظور اصلاح جامع اشاره کرد و گفت: بعثت پیامبران و ارسال آنان در بین جامعه ، جهت راهنمائی بشریت و نجات از گمراهی و رسیدن به سعادت ابدی می باشد.

ماموستا محمودی امام جمعه شهرستان پیرانشهر دعوت به وحدت ، خداشناسی ، توحید و دوری از طاغوت را از اهم مسئولیت پیامبران توصیف و از فطرت انسانی برشمرد و افزود: باید در برابر قدرت لایزال الهی سرتعظیم فرود آوریم و عبادت الهی را به جا آورده و از طاغوت اجتناب و دوری نمائیم.

وی هدف از بعثت پیامبران، آزاد نمودن انسان ها از قید و بند نا صحیح ، نشان دادن راه تزکیه نفس ، تعلیم و تربیت و رسیدن به کمال فضائل برشمرد و افزود: آنان خوشبختی و سعادت بشریت را در دنیا و آخرت خواستارند.

خطیب نماز جمعه در ادامه هفته قوه قضائیه به قضات و کارکنان قوه قضائیه که یکی از سه قوا در کشور می باشد تبریک وخاطر نشان کرد: قضاوت از اهم مسئولیت ها در دین اسلام است و چنانچه به درستی انجام شود بزرگترین پاداش نزد خداوند دارد چون قضاوت عادلانه است که می تواند جامعه را منظم ، امنیت را برقرار ، بین مردم رفع نزاع ، اجرای عدالت ، ایجاد امنیت در جامعه ، گرفتن حق مظلوم از ظالم و نظارت بر اعمال قوه مجریه نماید.

وی با اظهار تاسف و عرض تسلیت به دستگاه قضا شهادت شهید دکتر بهشتی رئیس قوه قضائیه و ۷۲ تن از یارانش را تسلیت عرض نمودند و فرمود متاسفانه منافقان کوردل در این هفته که بنام هفته قوه قضائیه نامگذاری شده این مرد شریف و وارسته را به شهادت رساندند و همه می دانید با ترور و به شهادت رساندن بزرگان نظام نتوانستند کاری را انجام دهند.

در ادامه خطیب نماز جمعه از دادستان و ریاست محترم دادگستری ، سایر قضات و کارکنان محترم که شبانه روز در جهت برقراری امنیت و آسایش شهروندان تلاش می کنند تشکر نموده و آرزوی توفیق و سربلندی را از درگاه احدیت برای آنان از خداوند منان خواستار شد.

بمباران شیمیایی سردشت نیز از موارد مورد اشاره خطیب نماز جمعه بود که ضمن محکوم نمودن این جنایت بزرگ فرمود هر چند بکار گرفتن مواد شیمیایی ۷۰ سال قبل از طرف سازمان های بین المللی منع گردیده ولی متاسفانه همین مجامع بین الملل هیچگونه عکس العملی در برابر بمباران شیمیایی سردشت  از خود نشان نداده و حتی محکوم هم ننمودند و حقوق بشر را رعایت نکردند  همانگونه که امروزه این همه جنایت علیه بشریت را در جهان از جمله جنایت های اسرائیل علیه فلسطینیان نادیده گرفته می شود.

حاج ماموستا در پایان ضمن تقدیر و تشکر از حضور مردم شریف شهرستان در انتخابات ، انتخاب آقای رئیسی را تبریک و اظهار امیدواری کرد که وضعیت به حالت عادی  بر گردد و مشکلات مردم از اهم امورات مورد بررسی دولت آینده باشد و همچنین انتخاب اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستاها را نیز تبریک گفت: امیدوارم که اعضای جدید شورای شهر در جهت بهبود وضعیت عمرانی شهر گام های مثبت بردارند.

نمازجمعه با صلوات بر محمد (ص)  و آل محمد (ص) وآرزوی طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری و پیروزی مسلمانان  در سراسر جهان و نابودی دنیای کفر به پایان رسید.

انتهای پیام

 

 

فهرست