امام جمعه پیرانشهر
قیام ۱۷ شهریور نقش بسزایی در پیروزی انقلاب اسلامی داشته است
ماموستا محمودی اظهار داشت:رژیم جنایتکار شاه ملعون در روز 17 شهریور 57 نیروهای انقلابی و مومن کشورمان را به شهادت رسانید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،  امام جمعه پیرانشهر ماموستا مصطفی محمودی با اشاره به قیام خونین ۱۷ شهریور  طی گفتگو با رابط خبری اظهار داشت: قیام ۱۷ شهریور نقش بسزایی در پیروزی انقلاب اسلامی داشته است.

امام جمعه پیرانشهر با تاکید بر زنده نگه داشتن رویدادهای سرنوشت ساز انقلاب اسلامی گفت: روزهایی مانند ۱۷ شهریور که نقش بسیاری در پیروزی انقلاب اسلامی دارند، باید زنده نگه داشته شوند.

وی تصریح نمود: رژیم جنایتکار شاه ملعون در روز ۱۷ شهریور ۵۷ نیروهای انقلابی و مومن کشورمان را به شهادت رسانید.

محمودی خاطر نشان کرد: در این راستا در روز جمعه ۱۷ شهریور، مردم در میدان ژاله تهران جمع شده و بر علیه شاه راهپیمایی می‌کردند اما ماموران رژیم ستمکار شاهنشاهی، آنها را به رگبار و گلوله بسته و صدها نفر را شهید و صدها نفر را زخمی کرد؛ به همین خاطر آن روز را به نام روز جمعه سیاه نامگذاری کردند.

امام جمعه پیرانشهر با اشاره به اینکه هدف شاه از این اقدام جنایتکارانه خاموش کردن و جلوگیری از پیروزی انقلاب بود، گفت: هدف شاه خائن این بود که مردم نتوانند به میدان آیند و دچار خوف و وحشت شوند اما این موضوع برعکس شد و مردم بیش از گذشته به میدان آمدند.

وی با بیان اینکه پیام ۱۷ شهریور به مردم این بود که هر چه سریعتر جنایتکاران را از کشور بیرون برانند، افزود: بی‌تردید این روز، یکی از مهمترین عوامل پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن سال ۵۷ بود و رژیم شاهنشاهی پس از قیام خونین ۱۷ شهریور به این یقین رسید که دیگر نمی‌تواند در میدان بماند و فرار کرد.

ماموستا محمودی با تاکید بر زنده نگه داشتن رویدادهای سرنوشت ساز انقلاب اسلامی اظهار داشت: باید چنین روزهایی مانند ۱۷ شهریور که نقش بسیاری در پیروزی انقلاب اسلامی دارد، زنده نگه داشته شده و جنایتات رژیم شاهنشاهی و قیام مردمی به نسل جوان منتقل شود.

وی در پایان گفت: انقلاب اسلامی یک انقلاب دینی برای حمایت از مستضعفان عالم بود و بی‌تردید مستضعفان عالم باید از انقلاب اسلامی ایران الگو بگیرند و زیر بار ظلم و ستم نروند.

انتهای پیام

 

فهرست