امام جمعه اهل سنت ارومیه
قیام ۱۷ شهریور سبب بصیرت‌افزایی ملت ایران در شناخت رژیم پهلوی شد
ماموستا مامد کلشی نژاد اظهار داشت: قیام 17 شهریور و حرکت‌های انقلابی مشابه آن نقش بسزایی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت و سبب بصیرت‌افزایی ملت ایران شد که دولت مرکزی خود را که همان رژیم جنایتکار و منحوس پهلوی بود را بیشتر بشناسند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،  امام جمعه اهل سنت ارومیه با اشاره به قیام خونین ۱۷ شهریور  طی گفتگو با رابط خبری اظهار داشت: قیام ۱۷ شهریور و حرکت‌های انقلابی مشابه آن نقش بسزایی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت و سبب بصیرت‌افزایی ملت ایران شد که دولت مرکزی خود را که همان رژیم جنایتکار و منحوس پهلوی بود را بیشتر بشناسند.

ماموستا مامد کلشی‌نژاد با اشاره به اینکه در روز ۱۷ شهریور ۵۷ عده کثیری از مردم توسط رژیم پهلوی به شهادت رسیدندخاطر نشان کرد: در حقیقت می‌توان گفت که ملت ایران همواره توسط رژیم منحوس پهلوی مورد استثمار، استعمار، تجاوز و ظلم قرار گرفته و این رژیم جزو ایادی استکبار جهانی و دست نشانده صهیونیست، انگلیس و آمریکا بود.

وی تصریح کرد: متاسفانه ایادی استکبار هر دستوری به رژیم ستمشاهی می‌دادند، آنان قوانین ضدبشری و استعماری خود را بر علیه ملت ایران اجرا می‌کردند اما قیام ۱۷ شهریور و حرکت‌های مشابه آن نقش بسزایی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت و سبب بصیرت‌افزایی ملت ایران شد که دولت مرکزی خود را که همان رژیم جنایتکار و منحوس پهلوی بود را بیشتر بشناسند چون در لباس بشریت حکومت می‌کردند اما دست نشانده ظالمان دنیا بودند.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: قیام ۱۷ شهریور، راهگشا و مقدمه‌ای برای هوشیاری و بیداری ملت ایران شد تا بتوانند در آینده، انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند.

وی با تاکید بر زنده نگه داشتن این ایام افزود: زنده نگه داشتن این ایام سبب می‌شود که ملت ایران نسبت به رویدادهای انقلاب اسلامی بیدارتر شوند و باید این ایام بسیار گویاتر و رساتر به نسل جدید انقلاب منتقل شود چون ملت ایران زجرهای فراوانی را از رژیم ستمشاهی کشیدند تا توانستند این انقلاب را به ثمر برسانند و درخت تنومند انقلاب اسلامی با خون و گوشت جوانان و ملت اعم از مرد و زن آبیاری شده است.

ماموستا کلشی‌نژاد با اشاره به اینکه تنومندی این انقلاب با تلاش همه اقشار جامعه به ثمر رسیده است بیان کرد: خداوند متعال این نعمت را نصیب کشورمان کرد که در سایه انقلاب اسلامی و رهبری و زعامت شخصیت بزرگوار انقلاب که زبانزد خاص و عام در جهان بوده و انسانی متدین، عالم و مومن است و هم اکنون سکان دار رهبری جامعه ایران را بر عهده گرفته‌اند، این انقلاب پیروز شود.

وی در پایان گفت: باید رویدادهای بزرگ پیش از انقلاب اسلامی که در پیروزی آن نقش شگرفی داشتند زنده نگه داشته شود و به سمع و نظر نسل جوان و به ویژه آیندگان برسد تا همه دست به دست هم دهند و حافظ ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی باشند.

انتهای پیام

 

فهرست