امام جمعه مهاباد
لباس کوردی لباس پایداری غیرت و سلحشوری ولایت مداری اقوام ایرانی است
ماموستا دکتر عبدالسلام امامی اظهار داشت: ملت کورد در جنگ تحمیلی اجازه ندادند حتی یک متر از خاک ایران به دست دشمن بی افتد در صورتی که در مناطق مختلف حتی شهرها به دست دشمنان افتادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز عبادی ، سیاسی جمعه این هفته مهاباد با رعایت پروتکول های بهداشتی با امامت ماموستا عبدالسلام امامی امام جمعه مهاباد برگزار گردید.
وی اظهار داشت: مردم باید آگاهانه در طول روز و با رعایت پروتکلهای بهداشتی مراودات روزانه را انجام دهند تا ان شاءلله از پیک چهارم کرونا پیشگیری به عمل آید چون هم اکنون در کشورهای اروپا آمار فوت چند صد نفری و هزار نفری در طول روزانه ثبت می شود به همین دلیل باید مراقبتهای ویژه در بین مردم انجام شود.
امامی افزود: از هلال احمر و اداره بهداشت نیز تشکر می کنیم که در تمام مساجد شهر که نماز جمعه در حال برگزاری است نسبت به پخش ماسک اقدام کرده اند.
امام جمعه مهاباد فرارسیدن ماه بهمن را تبریک گفت و تصریح نمود: انقلاب اسلامی در این ماه به رهبری مدبرانه رهبر کبیر انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و از خداوند منان خواستاریم به ایران اسلامی امنیت بیشتر اعطاء نماید.
دکتر امامی خاطر نشان کرد: طی چند روز اخیر متاسفانه از طرف نفر یا نفراتی به لباس و فرهنگ ملت کورد به صورت خواسته یا ناخواسته بی احترامی شده است که بازتاب بسیاری در فضای مجازی داشته است که باید با مدیریت جلوی این نوع افراد گرفته شود تا از بهانه و دادن خوراک به رسانه دشمنان ایران اسلامی جلوگیری به عمل آید و ما نباید به عنوان یک مسلمان که راهنمایی های دین مبین اسلامی ما را از دشنام دادن کفار نیز برحذر می دارد پس دوستان صدا و سیما نیز باید مدیریت بهتری در این زمینه داشته باشد.
وی در ادامه افزود: ما از مسئولین خود نیز تقدیر و تشکر می کنیم که موضع گیری خوبی انجام داده اند که یکی از آنها فرمانده محترم سپاه شهدای استان آذربایجان غربی است که فرموده اند لباس کوردی لباس پایداری غیرت و سلحشوری ولایت مداری اقوام ایرانی است ملت کورد در جنگ تحمیلی اجازه ندادند حتی یک متر از خاک ایران به دست دشمن بی افتد در صورتی که در مناطق مختلف حتی شهرها به دست دشمنان افتادند.
ماموستا امامی در خطبه دوم اظهار داشت: دنیا ارزش خصومت و دشمنی ما را ندارد ؛ متاسفانه بغض و کینه خانواده ها را نیز فراگرفته است به همین جهت دین مبین اسلام قوانین بین ما مقرر کرده است به همین دلیل کسی که زودتر آشتی کند از جانب خداوند پاداش می گیرد.
وی در ادامه تصریح نمود: آشتی و صلح دستور خداوند متعال است ؛ اگر مشکلی بین خانواده دوستان و کارمندان است باید به مانند برادر و خواهران آشتی کنیم که پیامبر (ص) می فرماید: کسی که بین دو نفر به دروغ هم باعث آشتی آنها شود خداوند برای او ثواب دارد.
انتهای پیام

فهرست