امام جمعه شهر ربط سردشت
ماموستا سرخابی عمر خود را در مبارزه با ظلم و خدمت به دین  و ترویج فرهنگ اسلامی کرد
ماموستا عثمان یوسفی اظهار داشت: آن بزرگوار سالیان متمادی از عمر شریفشان را در راه خدمت به اهل علم و عموم مؤمنین صرف نمودند و به حق از خدمتگزارانی صادق دین و مذهب بودند  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ امام جمعه شهر ربط سردشت در پی درگذشت ماموستا ابراهیم سرخابی امام جمعه اسبق اهل سنت نقده و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت پیرانشهر پیام تسلیت صادر کرد.

متن پیام به شرح ذیل است:

ارتحال عالم جلیل القدر، حاج ماموستا ملا ابراهیم سرخابی امام جمعه سابق اهل سنت شهرستان نقده و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه دراموراهل سنت شهرستان پیرانشهر  موجب تاسف و تاثر گردید.

مرحوم مجاهد نستوه  عمر گرانبهای خود را صرف تهذیب نفس، مبارزه با ظلم و خدمت به دین  و مردم و ترویج فرهنگ اسلامی کرد، ایشان به راستی مصداق بارز «العلماء امناء الرسل» بود که از جمله مجاهدان انقلابی  و نقش مؤثری در ایجاد وحدت و همدلی و تقریب مذاهب داشتند در عین حال به عنوان عارفی وارسته در مسیر کمال انسانی و ترویج صفات الهی در جامعه گام بر می‌داشت.

آن بزرگوار سالیان متمادی از عمر شریفشان را در راه خدمت به اهل علم و عموم مؤمنین صرف نمودند و به حق از خدمتگزارانی صادق دین و مذهب بودند  این عالم بزرگوار با تربیت شاگردان صالح و مبارزه با فرق انحرافی خدمات فراوانی به مردم منطقه و نقش مؤثری را در ایجاد اخوه  و همدلی ایفا نمودند.

خدمات آن روحانی وارسته در شهرستان نقده و شهرستان پیرانشهر و منطقه و دفاع ایشان از ارزش‌های اسلامی، ترویج و نشر معارف نورانی اهل البیت علیهم‌ السلام و مبارزه با بدعت‌ها و انحرافات، و تربیت شاگردانی فاضل، خاطره ‌ای ماندگار از آن عالم بزرگوار باقی خواهد گذاشت.

آن عالم ربانی، عمر پر برکت خویش را در راه تحصیل و تدریس علوم و معارف دینی  و تربیت نفوس مستعده و تعمیق معارف اسلامی گذراند و اشتهار ایشان به ساده زیستی و طهارت نفس زبانزد خاص و عام بود.

بی شک خدمت به دین خدا در کسوت روحانیت از والاترین و ارزنده ترین خدمات دینی  به امت اسلامی است و عالمان دین  در عرصه نشر معارف زندگی ساز اسلام ناب  نقش تعیین کننده ای  در این راستا ایفا کرده اند.

اینجانب ضمن تسلیت به بازماندگان آن فقید سعید، و جامعه روحانیت اهل سنت و مردم ارزشمند دو شهرستان نقده و پیرانشهر علو درجات آنعالم وارسته را آرزو نموده از خداوند متعال مسألت داریم که ایشان را در زیر سایه رحمت و مغفرت خود در بهشت برین با اولیاء طاهرینش محشور کند، و به بازماندگان او صبر جمیل و اجر جزیل ارزانی دارد.

انتهای پیام

فهرست