امام جمعه و جماعت هاشم آباد ارومیه
ماه رمضان ،ماهی است دهه اولش رحمت،دومش مغفرت و سومش رهایی از آتش دوزخ است
ماموستا محمد سلیم آویشی اظهار داشت: در این ماه یک مسلمان برای خود باید مشروع وپروژه ای داشته باشد از صیام روزهایش و از قیام شبهایش و از اوراد و اذکار و تلاوت قرآن وتربیت روحی و معنوی طوری که آثارش در ماههای بعدی هم بر تعامل و رفتار انسان اثرگذارباشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز عبادی ، سیاسی جمعه اهل سنت این هفته هاشم آباد مرگور ارومیه با رعایت پروتکول های بهداشتی با امامت ماموستا محمد سلیم آویشی امام جمعه و جماعت برگزار گردید.

ماموستا محمد سلیم آویشی اظهار داشت: شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن هدی للناس وبینات من الهدی والفرقان فمن شهد منکم الشهر فلیصمه.

ماه پربرکت رمضان ماهی است که قرآن درآن نازل و در آستانه آمدنش قرار گرفته ایم .

این ماه ، ماه نزول رحمت و برکت رحمت آسمان و پوشش دادن برکت در همه داشته هاست.

خطیب جمعه خاطر نشان کرد: ماه رمضان ، ماهی است دهه اولش رحمت و دهه دومش مغفرت و دهه سومش رهایی از آتش دوزخ است.

روزها وشبهایش استثنایی است فرصتی است برای جبران کمبودهای ماقبل، ماه راز و نیاز وخواستن تمام خواستها به امید ویقین به استجابت از خداوند است.

ماموستا آویشی تصریح نمود: با روئیت هلال رسول الله (ص) چنین دعا میکرد:

اللهم اهله بالامن والایمان والسلامه والاسلام ربی وربک الله هلال رشد وخیر ..

خدایا این ماه همراه باشد با امنیت و ایمان و سلامتی و اسلام خدای من و شما یکی است هرکدام برای ماموریتی خلق شده ایم خدایا این ماه ، ماه هدایت و مایه خیر باشد .

وی در ادامه گفت: دو نعمت امنیت وسلامتی مهمترین دغدغه رسول الله (ص) بود برای جامعه ای بزرگتری درس است برای یک مومن واقعی که از آن الگوبرداری نمود.

خطیب جمعه خاطر نشان کرد: در این ماه یک مسلمان برای خود باید مشروع وپروژه ای داشته باشد از صیام روزهایش و از قیام شبهایش و از اوراد و اذکار و تلاوت قرآن وتربیت روحی و معنوی طوری که آثارش در ماههای بعدی هم بر تعامل و رفتار انسان اثرگذار باشد و در ادامه بر مسیر صحیح اخلاق و ایمان انسان را استوار وپایدار بدارد.

فهرست