شناسه خبر: 5003

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=5003

امام جمعه پیرانشهر
ماه محرم ماه امر به معروف و نهی از منکر است
ماموستا دکتر مصطفی محمودی اظهار داشت: چون امام حسین (ع) به خاطر امر به معروف و نهی از منکر وارد میدان شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ خطبه های نماز جمعه این هفته شهر پیرانشهر به امامت حاج ماموستا دکتر مصطفی محمودی امام جمعه محترم شهرستان در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) اقامه گردید که ضمن توصیه نفس خود و نماز گزاران به تقوی و پرهیز از گناه با استناد به آیات کلام الله مجید و احادیث پیامبر گرامی اسلام (ص) به ماه های سال و ماه های حرام اشاره کرد و گفت: از اول خلقت زمین و آسمان برابر آیات قرآن مجید سال به دوازده ماه تعیین و تقسیم شده است.

ماموستا با بیان اینکه سال و ماه های قمری برای تعین وقت مردم در تجارت , کشاورزی , رمضان , حج, اعیاد رمضان و قربان , روز عرفه است، افزود: این یک تقویم طبیعی و ساخته دست بشر نیست به همین علت بر ماه های شمسی برتری دارند.

وی ماه های ذی القعده , ذی الحجه , محرم و رجب را از ماه های حرام در دین اسلام از بین دوازده ماه سال برشمرد و افزود: خداوند این چهار ماه را مورد احترام قرار داده , حسنات در این ماه ها چندین برابر ثواب و گناه نیز باعث شدت عذاب بیشتری می گردد و می فرماید هیچکس حق جنگ و جدال و خونریزی در این چهار ماه از سال را ندارد مگر اینکه مشرکین به شما حمله کنند آنوقت حق دفاع از خود را دارید.

خطیب جمعه خلق عرش و کرسی , لوح و قلم , حمله فرعون به حضرت موسی (ع) و نجات حضرت موسی(ع) وغرق فرعون در دریا ,نجات حضرت یونس(ع) از شکم ماهی و شهادت حضرت حسین (ع) در سرزمین کربلا را از فضائل و واقعات این ماه برشمرد و گفت: ماه محرم ماه امر به معروف و نهی از منکر است چون امام حسین (ع) به خاطر امر به معروف و نهی از منکر وارد میدان شد پس لازم است از مراسمات عروسی و شادی پرهیز و دوری نمائیم.

خطیب نماز جمعه  قیام امام حسین را برای امر به معروف و نهی از منکر , اصلاح امورات اجتماعی , هدایت مردم به راه حق و افشای خیانت های یزید به اسلام توصیف نمود.

ماموستا محمودی کار خبرنگاری را که اخبار موثق جمع آوری و به مردم محله , کشور و جهان اعلام می دارند بسیار مهم برشمرد واظهار داشت: ضمن تبریک روز خبرنگار برای تک تک آنان آرزوی موفقیت از خداوند متعال نمود و اظهار امیدواری کرد که در کار خودشان صداقت را پیشه خود سازند.

دکتر محمودی ضمن تبریک روز بزرگداشت شهدای حرم این عزیزان را قهرمانان جهان اسلام در برابر داعش و وابستگان به داعش توصیف و فرمود همانگونه که مطلع هستید داعش و وابستگان به داعش هیچ اعتقادی به زیات و وجود قبور حتی انبیاء و صالحین نداشته و در تخریب قبور گام برمی داشتند که این عزیزان بر جلوگیری از اقدام آنان جان خود را فدا نمودند.

در ادامه ماموستا ابتلاء ۳۹۰۰۰ نفر در یک روز و فوت بیش از ۴۰۰۰ نفر را زنگ خطر ویروس منحوس کرونا اعلام و مردم را به رعایت پروتوکلهای بهداشتی از ضروریات شریعت مقدس اسلام توصیه نمودند و از مرم خواهش کردند نسبت به تزریق واکسن کرونا به مراکز تعین شده مراجعه تا افراد بیشتر مبتلا نشوند.

نمازجمعه با صلوات بر محمد (ص)  و آل محمد (ص) وآرزوی طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری و پیروزی مسلمانان  در سراسر جهان و نابودی دنیای کفر به پایان رسید.

انتهای پیام

فهرست