امام جمعه موقت شاهین دژ
 ما ملت ایران شرعا و قانون وظیفه داریم پای صندوق های رای حاضر شویم
ماموستا سید عبدالله موسوی اظهار داشت: خداست که آسمان ها و زمین را آفرید، و از آسمان آبی نازل کرد، و برای شما به وسیله آن از محصولات و میوه های گوناگون روزی بیرون آورد، و کِشتی ها را مسخّر شما قرار داد تا به فرمان او در دریا روان شوند، و نیز نهرها را مسخّر شما کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نماز جمعه اهل سنت این هفته شاهین دژ به امامت موقت ماموستا سید عبدالله موسوی اقامه گردید.

وی در ابتدا اظهار داشت: ما ملت ایران شرعا و قانون وظیفه داریم پای صندوق ها رای حاضر و کاندیدای ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی مورد نظر خود در شهر و روستا را تعیین کنیم و رای خودمان را آزادانه  به داخل صندوق بیندازیم و در حقیقت اگر به فکر ملت باشند محبوب ملت هستند . واگر خدای نکرده خلاف وعده و وعید کار کنند بدانند در روز آخرت قیامت باید جواب گو باشند.

وی به آیه ۱۵سوره تغابن اشاره کرد و گفت: إِنَّمَا أَمْوَالُکُمْ وَأَوْلَادُکُمْ فِتْنَهٌ  وَاللَّهُ عِنْدَهُ أَجْرٌ عَظِیمٌ اموال و فرزندانتان فقط وسیله آزمایش اند، و خداست که پاداشی بزرگ نزد اوست.

چه بسا همسران و فرزندان وسیله غفلت و سرگرمی می شوند و انسان را از یاد خدا غافل و بی خبر بکنند . همان گونه گاهی همسران و فرزندان انگیزه ای برای کوتاهی کردن در مسئولیت های ایمان می شوند.

امام جمعه موقت تصریح نمود: خداوند متعال می فرمایید: ای مردم! شما همگی نیازمند به خدایید. تنها خداوند است که بی نیاز و شایسته هر گونه حمد و ستایش است.

وی به آیه ۴۹-۵۲سوره ابراهیم اشاره کرد و افزود: وَتَرَى الْمُجْرِمِینَ یَوْمَئِذٍ مُقَرَّنِینَ فِی الْأَصْفَادِ . سَرَابِیلُهُمْ مِنْ قَطِرَانٍ وَتَغْشَى وُجُوهَهُمُ النَّارُ . لِیَجْزِیَ اللَّهُ کُلَّ نَفْسٍ مَا کَسَبَتْ إِنَّ اللَّهَ سَرِیعُ الْحِسَابِ  هَذَا بَلَاغٌ لِلنَّاسِ وَلِیُنْذَرُوا بِهِ وَلِیَعْلَمُوا أَنَّمَا هُوَ إِلَهٌ وَاحِدٌ وَلِیَذَّکَّرَ أُولُو الْأَلْبَابِ

و آن روز مجرمان را می بینی که در زنجیرها [به صورتی محکم و سخت] به هم بسته شده اند. پیراهن هایشان از قطران [ماده ای متعفّن، قابل اشتعال و بدبو] است، و آتش چهره هایشان را می پوشاند. تا [به این کیفیت خدا هر کس را به سبب آنچه انجام داده کیفر دهد؛ یقیناً خدا حسابرسی سریع است. این قرآن یا آنچه در این سوره است پیامی برای همه مردم است، برای آنکه به وسیله آن هشدار داده شوند، و با تدبّر در آیاتش بدانند که او معبودی یگانه و یکتاست، و تا خردمندان، متذکّر [حقایق و معارف الهیّه] شوند.

وی در پایان به آیه ۳۲ ابراهیم اشاره کرد و گفت: اللَّهُ الَّذِی خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ وَأَنْزَلَ مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَأَخْرَجَ بِهِ مِنَ الثَّمَرَاتِ رِزْقًا لَکُمْ  وَسَخَّرَ لَکُمُ الْفُلْکَ لِتَجْرِیَ فِی الْبَحْرِ بِأَمْرِهِ وَسَخَّرَ لَکُمُ الْأَنْهَارَ . خداست که آسمان ها و زمین را آفرید، و از آسمان آبی نازل کرد، و برای شما به وسیله آن از محصولات و میوه های گوناگون روزی بیرون آورد، و کِشتی ها را مسخّر شما قرار داد تا به فرمان او در دریا روان شوند، و نیز نهرها را مسخّر شما کرد.

انتهای پیام

فهرست