نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
مبارزه با استکبار در ۱۶ آذر از افتخارات دانشگاه و دانشجویان است
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی اظهار داشت: در سال 32 شمسی پس از کودتای 28 مرداد نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا برای بررسی نتایج کودتا به ایران آمد اما دانشجویان کشور که براساس تعالیم دین با مستکبران در حال مبارزه بودند قیام کردند که این مسئله سبب به شهادت سه تن از دانشجویان شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۱۴ آذر  ماه ۹۹ اظهار داشت: در سال ۳۲ شمسی پس از کودتای ۲۸ مرداد نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا برای بررسی نتایج کودتا به ایران آمد اما دانشجویان کشور که براساس تعالیم دین با مستکبران در حال مبارزه بودند قیام کردند که این مسئله سبب به شهادت سه تن از دانشجویان شد.

مسئله ۱۶ آذر از افتخارات دانشگاه و دانشجویان است که قبل از آغاز رسمی انقلاب مردم، مسئله استکبارستیزی از دانشگاه‌ها و مجموعه‌های علمی آغاز شده است.

ارتباط عمیق با خداوند سبب تقویت روحیه استکبارستیزی می‌شود

مقام معظم رهبری توصیه‌های مختلفی جهت از دست نرفتن روحیه استکبارستیزی در محیط دانشگاه‌ها بیان فرموده‌اند که لازم است دانشجویان و دانشگاهیان به آن‌ها توجه داشته باشند.

یکی از مطالباتی مقام معظم رهبری از دانشگاهیان دارند تولید علم و دانش و فتح قله‌های دانش است، همانطور که مستحضر هستید هر قشر وظیفه خاص خود را دارد و تولید علم و دانش نیز وظیفه دانشجویان و دانشگاهیان است که باید با رسیدن به این علم و دانش باید مشکلات کشور را حل نمایند.

مطالبه دیگر مقام معظم رهبری از دانشگاهیان پرورش قدرت تحلیل و فهم سیاسی در دانشگاهیان است، لذا داشجویان و اساتید دانشگاهی باید قدرت تحلیل و فهم سیاسی خود را پرورش و تقویت کرده و از سیاست‌زدگی دوری کنند اما به اوضاع سیاسی داخلی و خارجی کاملاً مسلط باشند.

انتظار دیگر رهبری از دانشگاهیان ارتقاء سطح معرفتی و آشنایی بیشتر با قرآن و معارف قرآنی بوده و برای رسیدن به این هدف مطالعه کتب شهید مطهری، آشنایی و تفکرات ناب شهید مطهری و ارتباط عمیق با خداوند را پیشنهاد کردند چرا که ارتباط عمیق با خداوند سبب تقویت روحیه استکبارستیزی می‌شود.

مسئله دیگری که مقام معظم رهبری به آن تأکید داشتند آشنایی کامل دانشگاهیان با ترفندهای دشمنان در مشغول کردن جوانان کشور است چرا که دشمن با مشغول کردن جوانان به مسائل شهوانی آن‌ها را از راه و هدف خود دور می‌کنند.

انتهای پیام

فهرست