شناسه خبر: 1645

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=1645

امام جمعه شهر ربط سردشت
مباهله به معنی ، نفرین کردن یکدیگر است
ماموستا عثمان یوسفی افزود: پیامبر آنها را دعوت به توحید و اسلام کرد و دلایل قطعی برای آنها ذکر کرد ، با این حال آنها بر عقیده باطل خود پافشاری نمودند و کما کان حضرت عیسی(ع) را معبود میدانستند. اینجا بود که خداوند دستور داد تا آنحضرت (صل الله علیەوسلم) با آنها مباهله کند تا حق برای آنان روشن گردد و دست از عناد بردارند  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ ماموستا عثمان یوسفی امام جمعه ربط سردشت طی گفتگو با رابط خبری ما در مورد تبیین واقعه مباهله ، اظهار داشت: مباهله به معنی ، نفرین کردن یکدیگر است در مباهله دو گروه درگیر ، یکجا جمع میشوند و به درگاه الهی تضرع و التماس می نمایند تا دروغگو را رسوا سازند. و این برای رسول الله صلی الله علیه و سلم اتفاق افتاد.

امام جمعه ربط در ادامه افزود: رسول الله صلی الله علیه و سلم طی نامه ای مسیحیان نجران را به پذیرش اسلام دعوت کرد اما آنها اسلام را نپذیرفتند و نمایندگان خود را به مدینه فرستادند . پیامبر آنها را دعوت به توحید و اسلام کرد و دلایل قطعی برای آنها ذکر کرد ، با این حال آنها بر عقیده باطل خود پافشاری نمودند و کما کان حضرت عیسی(ع) را معبود میدانستند. اینجا بود که خداوند دستور داد تا آنحضرت (صل الله علیەوسلم) با آنها مباهله کند تا حق برای آنان روشن گردد و دست از عناد بردارند.

وی تصریح کرد: آنحضرت آنها را به مباهله دعوت کرد و فرمود من و خانواده ام و فرزندانم حاضر می شویم ، و شما هم همراه با خانواده و فرزندان تان حاضر شوید ، سپس دعا می کنیم که هر کس دروغگوست خداوند او را نفرین و عذابش را بر او فرو فرستد . اینجا بود که مسیحیان ترسیدند چون میدانستند که پیامبر(ص) برحق است و دعای او آنها را هلاک خواهد کرد لذا صلح کردند و جزیه را پذیرفتند اما اسلام نیاوردند.

انتهای پیام

فهرست