فرمانده انتظامی شهرستان  سلماس
مبلغان اوباشگری در فضای مجازی سلماس در دام قانون افتادند
سرهنگ رمضان فتح الهی اظهار داشت: از دستگیری یک نفر از مبلغان اوباشگری و فرهنگ لاتی و قمه کشی در فضای مجازی توسط پلیس اطلاعات این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،مبلغان اوباشگری در فضای مجازی سلماس در دام قانون افتادند.

فرمانده انتظامی شهرستان سلماس گفت: به دنبال اعلام گزارشاتی در خصوص فعالیت فردی در بستر فضای مجازی برای تبلیغ بزه های اخلاقی و نیز ترویج فرهنگ اراذل و اوباشگری در سلماس مراتب به سرعت در دستور کار مامورین پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی شهرستان سلماس قرار گرفت.

پس از انجام اقدامات پیچیده فنی و شناسایی در بستر فضای مجازی، مشخص شد این فرد خود نیز سابقه حبس داشته و اکنون که از زندان خارج شده با استفاده از امکانات پوشش زنده تصویری در بستر فضای مجازی اقدام به تبلیغ اقدامات مجرمانه و چندین مورد حمایت از اراذل و اوباش شناسنامه‌دار شهرستان کرده است.

از جمله مهمترین جرم های مرتکب شده توسط این فرد می‌توان به برگزاری مجالس لهو و لعب در باغات اطراف شهر سلماس و پخش در لایو شخصی خود، مدح اراذل و اوباش شناسنامه‌دار در سطح شهرستان و حمایت از اقدامات مجرمانه آنان، اشاعه فرهنگ لاتی و قمه کشی، ارتباط با اراذل اوباش متواری شهرستان در راستای ساپورت مالی نامبردگان، توهین و فحاشی به مردم و افراد قانون مدار، سخره قرار دادن اقدامات پلیس در سطح جامعه ونیز احکام صادره از سوی مرجع قضایی برای اراذل و اوباش و… می باشد.

مامورین پلیس اطلاعات و امنیت عمومی سلماس پس از شناسایی کامل این فرد و با هماهنگی مقام محترم قضایی طی عملیاتی وی را دستگیر کرد و پرونده پس از سیر مراحل قانونی تحویل مقام محترم قضایی شد.

فرهنگ سازی استفاده صحیح از فضای تبادل اطلاعات و بستر فضای مجازی امروز مهمترین وظیفه دستگاه های فرهنگی و حتی پلیس است؛ اما مردم و خانواده های عزیز هم باید با مراقبت های رفتاری از فرزندانشان مراقب باشند تا این فضا به عرصه ای برای تبلیغ و ترویج آسیب های اجتماعی و اقدامات مجرمانه از سوی فرزندانشان نشود.

به همه اراذل و اوباش و اخلالگران نظم و امنیت اجتماعی و روانی مردم هشدار می دهیم که پلیس با تیزبینی تمام تحرکات و حرکات آنان را زیر نظر دارد و در صورت بروز چنین اقدامات مجرمانه ای چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی، پلیس با جدیت تمام جلوی این اقدامات را خواهد گرفت و طبق قانون با اخلالگران برخورد لازم در سریع ترین زمان صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام

فهرست