نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
مجلس یازدهم یکی از انقلابی‌ترین و قوی‌ترین مجالس جمهوری اسلامی است
سیدمهدی قریشی اظهار داشت: که مقام معظم رهبری فرمودند همه نمایندگان خوب و صالح هستند اما خوب ماندن بعد از چهار سال مهم است لذا امیدواریم مقام معظم رهبری بعد از چهار سال نیز تعبیر انقلابی و قوی را در مورد این مجلس بکار ببرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت استان آذربایجان غربی ، اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۲۷تیرماه  به شرح ذیل است: نمایندگان مجلس طوری عمل کنند که بعد از چهار سال مقام معظم رهبری تعبیر انقلابی و قوی را در مورد آن‌ها بکار بگیرند

امام جمعه ارومیه اشاره به فرمایشات و بیانات مقام معظم رهبری در مورد مجلس کرد و گفت:مجلس یازدهم یکی از انقلابی‌ترین و قوی‌ترین مجالس جمهوری اسلامی خطاب کردند لذا براساس این تعبیر وظیفه نمایندگان این دوره از مجلس سخت‌تر شده و نمایندگان باید در طول چهار سال تماماً تلاش کنند و به وظایف خود به درستی عمل نمایند

وی افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند همه نمایندگان خوب و صالح هستند اما خوب ماندن بعد از چهار سال مهم است لذا امیدواریم مقام معظم رهبری بعد از چهار سال نیز تعبیر انقلابی و قوی را در مورد این مجلس بکار ببرند.

بنابه به توصیه مقام معظم رهبری نمایندگان مجلس باید عملکرد خود را اصلاح کنند تا مشکلات اقتصادی مردم حل شود چرا که اگر مجلس و قوای دیگر با جدیت عمل نمایند مشکلات کشور حل خواهد شد.

سید مهدی قریشی تصریح نمود: نمایندگان مجلس باید با توجه به توصیه مقام معظم رهبری نیت خود را خالص و لله نمایند لذا لازم است نمایندگان مجلس قبل از ورود به جلسات مجلس لحظه‌ای نسبت به نیت خود فکر کرده و نیت خود را تجدید نمایند و سپس وارد جلسه شوند.

سید مهدی قریشی اظهارداشت: نمایندگان قسم خورده‌اند که پاسدار اسلام و نگهبان دستاوردهای جمهوری اسلامی باشند لذا نمایندگان باید در هر روز کاری خود و در هنگام ورود به مجلس باید فکر کند که عملکرد او دستاورهای جمهوری اسلامی را حفظ می‌کند یا نه و سپس اقدام به تصمیمی که می‌گیرد بکنند.

امام جمعه ارومیه در ادامه گفت: نمایندگان مجلس باید به مسائل اساسی پرداخته و از حواشی دوری کنند و براساس بیانات مقام معظم رهبری کنترل تورم، کنترل افزایش افسار گسیخته قیمت‌ها، حفظ ارزش پول ملی، رهایی از وابستگی به نفت، مدیریت اوضاع مسکن، تسهیل ازدواج جوانان و رسیدگی به سیاست‌های جمعیتی و افزایش تولید نسل از اساسی‌ترین و محوری‌ترین مسائل مجلس است.

مجلس باید با سایر قوا تعامل داشته و با کمک دیگر قوا مشکلات مردم را حل کنند نه اینکه نماینده‌ای به دیگری فحش و ناسزا دهد بلکه نماینده باید با متانت و قاطعانه دیگران را بازخواست کرده و نظارت نماید، لذا اگر نماینده‌ای غفلت کرده و ناسزایی به کسی گفته باید عذرخواهی نماید.

وی در ادامه افزود: توصیه بعدی مقام معظم رهبری ادامه داشتن مسئله مواسات در جامعه است چرا که این وظیفه شرعی مسلمین است و باید مردم نسبت به کمک به یکدیگر در این شرایط شیوع ویروس کرونا توجه بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام

 

فهرست