نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
محبت اهل بیت عصمت و طهارت باید در رفتار و گفتار انسان تجلی نماید
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی اظهار داشت: دین مقدس اسلام برای تمامی مسائل احکام و دستورالعمل های مختلف ارائه داده است و تاکید بر امر ولایت و امامت نشان دهنده حقانیت و جامعیت دین اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در دیدار مسئول و اعضای بسیج کارکنان دانشگاه های استان گفت: پیگیری برای تشکیل شورای بسیج دانشگاه های استان یک امر مبارک و فرصت خوبی است که این همدلی بین کارکنان دانشگاه ها ایجاد شود.

وی با تبریک عید غدیر خاطرنشان کرد: دین مقدس اسلام برای تمامی مسائل احکام و دستورالعمل های مختلف ارائه داده است و تاکید بر امر ولایت و امامت نشان دهنده حقانیت و جامعیت دین اسلام است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی افزود: حذف مسئله غدیر و رهبریت جامعه نشان دهنده جهل و نادانی است و با وجود مدیریت و علم الهی رسول اکرم صلی الله علیه و آله؛ مسئله غدیرخم بدیهی و روشن است و با مباحث عقلی و منطقی هم قابل درک بوده و الزام وجود آن را به اثبات می رساند.

وی با اشاره به ابعاد وجودی حضرت امیرالمومنین علیه السلام اذعان داشت: بیان فضیلت های علی علیه السلام باعث آمرزش گناهان انسان می شود و ملائک الهی برای انسان استغفار می کنند و حتی شنیدن و نگاه کردن به فضیلت های مولا علی دارای اجر و ثواب زیادی است و حتی ذکر علی علیه السلام نیز عبادت هست.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی در ادامه افزود: محبت اهل بیت عصمت و طهارت باید انسان را به سمت عمل بکشاند و این محبت واقعی باید در عمل نشان داده شود و در رفتار و گفتار متواضع برخورد کند و انسان محب اهل بیت با قلبی خاشع در برابر خدای متعال همیشه به ذکر و عبادت الهی، رسیدگی به امور مردم و نزدیکان و خیرخواهی برای دیگران مشغول خواهد بود.

انتهای پیام

فهرست