شناسه خبر: 5177

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=5177

مدیر مدرسه حوزه علمیه امام خمینی (ره) ارومیه
محبت خداوند به محبان امام حسین (ع) است
حجت الاسلام رحیمی اظهار داشت: برخی از مطالبی که اهل سنت در کتبهایشان در مورد امام حسین (ع) روایت کردند حتی تشیع هم ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ‍آذربایجان غربی، به همت معاونت آموزش و پژوهش مرکز اسلامی آذربایجان غربی ششمین نشست رهیافت وحدت با حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان و علما و طلاب شیعه و اهل سنت با موضوع”فضایل و مصائب امام حسین علیه السلام از منظر فریقین” در مجتمع شهید کاظمی ارومیه  برگزار گردید.

حجت الاسلام رحیمی اظهار داشت: عرض تسلیت دارم بمناسب سالگرد شهادت ابا عبدالله الحسین (ع) تشکر ویژه دارم از نماینده ولی فقیه در استان و دفتر نمایندگی امور اهل سنت که چنین مجلسی را برپا می کنند و موضوعاتی چون توسل و شفاعت و ولایت در جامعه اسلامی مثل صلوات در سیره نبوی مطرح کردند بنده بسیار استفاده کردم.

مدیر مدرسه حوزه علمیه امام خمینی (ره) ارومیه تصریح نمود: نکته ای که لازم است اگر احادیثی را که اهل سنت در رابطه با امام حسین (ع) از پیامبر (ص) روایت کرده اند و بخواهیم مختصری از آن جمع بکنیم خلاصش میشود کتاب انا من حسین

جلوه امام حسین (ع) در منابع اهل سنت ۲۸۰کتاب اهل سنت را استفاده کرده و روایات اهل سنت در رابطه با امام حسین (ع) بیان کرده است.

من این کتاب در چهارده بخشه و۱۱۰ فصل داره که به امام حسین ع پرداخته است یعنی برخی از مطالبی که اهل سنت روایت کردند حتی تشیع هم ندارد.

وی اشاره به چند عنواین چند کتاب پرداخت و گفت:

از ولادت تا شهادت و کرامت امام حسین (ع) منزلت امام حسین (ع) در حریم الهی

و محبت خداوند به محبان امام حسین (ع) است

امام حسین (ع)و شباهت به رسول خدا

امام حسین (ع) میوه و درخت رسالت امام حسین و ودیعه نبوت

بوسه پیامبر (ص) بر لبان سیدالشهداء

یزید ملعون خیزران می زد بر لب و دهان امام حسین (ع) و توهین به بوسه های پیامبر(ص)

حزن پیامبر (ص) از گریه های حضرت حسین

گریه های اصحاب بر واقعه کربلا

امام حسین و انبیاء مثلا چه روابط و مشابهت‌هایی با انبیا داشته مثل حضرت یوسف و حضرت موسی علیهما السلام

و ذکر سرخی آسمان در گریه بر حضرت یحیی (ع) و حضرت حسین (ع)

و ذکر علمایی چون احمدبن حنبل و طبری و خوارزمی وجوب بهشت بخاطر قطره ای از اشک بخاطر امام حسین همه این ها را کتابهای اهل سنت ذکر کردند.

مدیر حوزه علمیه در ادامه اشاره به جایگاه امام حسین (ع) در بهشت اشاره کرد و گفت: بزرگواران خداوند در قرآن این کتاب را در سوره دوم آیه دوم هدی معرفی می نماید و پیامبر (ص) امام حسین (ع) را مصباح الهدی چراغ هدایت معرفی می کند تاریکی شب نیاز به چراغ نورانی دارد.

ظلمات دنیا نیاز به چراغ چراغش هم پیامبر (ص) امام حسین (ع) معرفی می کند تا به مقام نجات برسند.

انتهای پیام

 

فهرست