امام جمعه موقت شاهین دژ
محبت رسول اکرم  (ص) در درون همه مسلمانان جهان واجب شده است
ماموستا  سید عبدالله دست موسی اظهار داشت: زمانی این محبت رشد و نمو پیدا می‌کند وثمر خواهد داد که با عمل کردن به دستورات خداوند همراه باشد و  وقتی آن را ثابت کرده ایم که هرگاه اسم مبارک پیامبر  (ص)  ذکر شود صلوات بفرستیم و به دستورات وسنت پیامبر عمل کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نمازجمعه اهل سنت این هفته شاهین دژ به امامت ماموستا سید عبدالله دست موسی امام جمعه موقت شاهین دژ اقامه گردید.

خطیب ضمن حمدوثنای خداوند وصلاه وسلام به پیامبر اکرم  (ص) وآل واصحاب و یاران آن حضرت وباآرزوی قبولی طاعات وعبادات همه نمازگزاران حاضر در مسجد  فرا رسیدن ماه مبارک ربیع‌الاول را به همه مسلمانان تبریک وتهنیت گفت.

وی افزود: محبت رسول اکرم  (ص) در درون همه مسلمانان جهان واجب شده است و زمانی این محبت رشد و نمو پیدا می‌کند وثمر خواهد داد که با عمل کردن به دستورات خداوند همراه باشد و  وقتی آن را ثابت کرده ایم که هرگاه اسم مبارک پیامبر  (ص)  ذکر شود صلوات بفرستیم و به دستورات وسنت پیامبر عمل کنیم.

خطیب جمعه بیان کرد: یاد و خاطره پیامبر (ص) رحمت است و نیاز امروز جامعه ی بشریت می باشد چون مردم از دین اسلام فاصله گرفته اند و این فاصله گرفتن  باعث خیلی از مشکلات و اختلاف بین مسلمانان شده است.

خطیب جمعه در قسمت دیگر خطبه گفت: خداوند در بسیاری از آیات قرآن بحث از خانواده کرده است و زن و مرد را برای هم به لباس تشبیه کرده است که چگونه لباس باعث محفوظ ماندن از امراض و سردی و گرما می شود زن و مرد نیز برای هم باید اینگونه باشند و هرگاه خانواده طبق برنامه ی اسلام و دستورات خداوند و پیامبر (ص)عمل کنند خانواده ای موفق و سر بلند این دنیا و آخرت خواهند بود زن و مرد باید کانون خانواده را گرم نگه دارند و مانند چتر محافظ فرزندانشان باشند و راه دین ودینداری به آنان بیامزند.

خطیب جمعه گفت: اگر ما به آرزوی رحمت خدا هستیم باید به خدا و پیامبر خدا نزدیک شویم و به دستورات آنان عمل نمایم وبا دست خالی نزد خداوند باز نگردیم.

خطیب جمعه در آخر خطبه را با دعا برای شفای بیماران، به پایان رساند.

انتهای پیام

فهرست