رئیس کمیته امداد نقده
مددجویان نقده ۷۸۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی دریافت کردند
 مجدی اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال، به منظور ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی مددجویان نقده، بیش از 780 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی هزینه شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدارس علوم دینی اهل سنت استان آذربایجان غربی ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حبیب مجدی، رئیس کمیته امداد نقده گفت: در سه ماهه نخست امسال، در راستای ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی مددجویان نقده، بیش از ۷۸۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: این میزان تسهیلات اشتغال‌زایی جهت  ایجاد ۲۴ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد نقده هزینه  شده است.

رئیس کمیته امداد نقده با اشاره به رشد ۲۵ درصدی ساخت مسکن مددجویی در این شهرستان، تصریح کرد: در سه ماهه نخست امسال پنج مسکن مقاوم با هزینه ۵۰۰ میلیون تومان، احداث و تحویل مددجویان شده است.

وی عنوان کرد: مردم خیر و نیکوکار نقده در سه ماهه نخست امسال بیش از ۷۲ میلیون تومان صدقه پرداخت کرده‌اند.

مجدی با اشاره به افزایش ۱۲ درصدی پرداخت زکات در نقده، بیان کرد: کمیته امداد نقده در سه ماهه نخست امسال بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان زکات جمع‌آوری کرده‌ است.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ۴۶۴ نفر از ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد نقده بوده و از این نهاد خدمات متعدد حمایتی دریافت می‌کنند.

رئیس کمیته امداد نقده تاکید کرد: هم‌اکنون یک‌هزار و ۲۴۲ حامی ایتام با کمیته امداد نقده همکاری داشته و حمایت از ایتام و فرزندان محسنین این شهرستان را عهده دار هستند.

وی یادآور شد: در سه ماهه نخست امسال  ۱۴۲ خانواده  برابر با ۳۹۱ نفر تحت حمایت کمیته امداد نقده قرار گرفته و از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند شده‌اند.

مجدی اظهار کرد: اجرای برنامه های ابلاغی دفتر مرکزی، تحقق برنامه های مشارکت واحد خودکفایی، رسیدگی به مشکلات معیشتی مسکن و درمان مددجویان و افزایش تعامل با موسسات و مراکز نیکوکاری در راستای رفع نیازهای مددجویان و نیازمندان امداد از اهم اهداف و برنامه‌های کمیته امداد نقده تا پایان سال جاری است.

وی گفت: هم‌اکنون ۵ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد نقده بوده و که این تعداد نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام

فهرست