امام جمعه اهل سنت ارومیه
مدیران جامعه اسلامی فاصله طبقاتی را با گسترش عدالت از بین ببرند
ماموستا مامد کلشی‌نژاد اظهار داشت: مدیرانی که مسئولیت امور فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مردم را بر عهده دارند، باید به گونه‌ای عدالت را گسترش دهند که فاصله طبقاتی در جامعه از بین رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، ماموستا مامد کلشی‌نژاد، امام جمعه اهل سنت ارومیه طی گفتگو با رابط خبری ما با اشاره به اینکه ماه محرم، ماه هجرت پیامبر(ص) بوده است اظهار داشت: قیام امام حسین(ع) نیز در راستای احیای دین و مبارزه با ظلم و ستم بوده است.

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: مدیرانی که مسئولیت امور فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مردم را بر عهده دارند، باید به گونه‌ای عدالت را گسترش دهند که فاصله طبقاتی در جامعه از بین رود.

وی تصریح کرد: براساس فرموده رسول خدا(ص)، بشریت از یک پدر و مادر خلق شده و هیچ یک بر دیگری برتری ندارند و باید در کنار هم با کمال انسانیت و رعایت حق و حقوق مدنی با یکدیگر زندگی کنند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: همچنین نبی مکرم اسلام(ص) به زاویه اقتصادی و مسائلی که در جامعه انسانی باید برقرار باشد اشاره کرده که باید فاصله طبقاتی در جامعه از بین رود و به یکدیگر طعام داده و به گونه‌ای نباشد که کسانی کاخ‌نشین و کسانی کوخ‌نشین باشند.

وی افزود: دولت‌هایی که حاکمیت جامعه را بر عهده گرفته و مدیرانی که مسئولیت امور فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مردم را بر عهده دارند، باید به گونه‌ای عدالت را گسترش دهند که فاصله طبقاتی در جامعه از بین رود.

ماموستا کلشی‌نژاد بیان کرد: پیامبر(ص) فرمود نسبت به هم رحم داشته و نسبت به قوم و خویش صلحه‌رحم را به جای آورید و پس از آن پیامبر اسلام(ص) ارتباط انسان با خالق را مطرح می‌کند چون انسان با ارتباط خالصانه، خاضئانه و خاشعانه‌ با خدا به قله‌های معنویت می‌رسد.

وی اظهار داشت: همچنین پیامبر(ص) فرمود اگر همه مسلمانان این صفات را داشته و ضمن رعایت حقوق انسان‌ها، فضائل دینی را رعایت کنند، بهشتی که خداوند متعال وعده داده است، شامل آنان می‌شود.

انتهای پیام

 

فهرست