امام جمعه اهل‌سنت ارومیه
مرحوم آیت‌الله حسن‌زاده آملی برای وحدت مسلمانان تلاش بسیاری کرد
ماموستا مامد کلشی نژاد با اشاره به اینکه مرحوم آیت الله حسن زاده آملی همواره اتحاد را سرلوحه کار خود قرار می‌داد گفت: ایشان تلاش می‌کرد تا تمامی مسلمانان اعم از شیعه و سنی همواره در کنار هم بوده تا بتوانند ید واحدی در مقابل همه دشمنان اسلام باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،ماموستا مامد کلشی‌نژاد، امام جمعه اهل سنت ارومیه در گفت‌وگو با رابط خبری ما با تسلیت رحلت آیت‌الله حسن‌زاده آملی از سوی تمامی علمای اهل سنت به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی و بیت مکرم و شاگردان و سلسله جلیله علماء و ارادتمندان ایشان اظهار داشت: از درگاه خداوند متعال برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواستار هستم.

وی تاکید کرد: درگذشت این عالم و دانشمند ربانی،اسوه زهد و تقوی، عالم صدیق و اهل تحقیق، مدافع واقعی اسلام و نیز عالم بی‌ادعا، ثلمه‌ای جبران‌ناپذیر بر پیکر اسلام بود.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: این وارث شرع نبوی، تمام عمر مبارک خود را در بین مردم با خلوص نیت به ترویج اسلام پرداخت و در راه نشر معارف اسلامی مجاهدتهای بسیاری کرد.

وی با اشاره به اینکه مرحوم آیت الله حسن زاده آملی اهل تحقیق بود اظهار داشت: ایشان در زمینه مسائل اسلامی، تفاسیر قرآنی و احادیث پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) تلاش بسیاری کرد.

ماموستا کلشی‌نژاد بیان کرد: تقوای وی نیز همواره مورد نظر علمای اعلام و مراجع عظام تقلید بود و ایشان شخصیت شخیص و مورد تایید رهبر معظم انقلاب اسلامی بود و بنابراین درگذشته آیت الله حسن زاده آملی ضربه بزرگی به دنیای اسلام وارد کرد.

وی با اشاره به اینکه مرحوم آیت الله حسن زاده آملی همواره اتحاد را سرلوحه کار خود قرار می‌داد گفت: ایشان تلاش می‌کرد تا تمامی مسلمانان اعم از شیعه و سنی همواره در کنار هم بوده تا بتوانند ید واحدی در مقابل همه دشمنان اسلام باشند.

انتهای پیام

 

فهرست