شناسه خبر: 4550

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4550

 امام جمعه نلاس سردشت
مردم با حضور خود در پای صندوقها با نظام بیعت نمودند
ماموستا خدررحیمی اظهار داشت: مسئولین نیز قدر این مردم باوفا و پای‌کار را بدانند و خواسته های مردم که مسئولین بر آن اشرافیت دارند با انجام آن قدر دان مردم باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نمازجمعه این هفته شهر نلاس سردشت به امامت ماموستا خدر رحیمی ، امام جمعه شهر اقامه گردید.

وی بعداز حمدوثنای الهی و درود و صلوات بر محمد پیامبر اسلام (ص) و اهل بیت ایشان و اصحاب و یارانش ، از مردم فهیم و نجیب نلاس بخاطر حضور پای صندوق رای تقدیر و تشکر نمود و دو خواسته را مطرح نمودند: مردم با حضور خود با نظام بیعت نمودند لذا مسئولین نیز قدر این مردم باوفا و پای‌کار را بدانند و خواسته های مردم که مسئولین بر آن اشرافیت دارند با انجام آن قدر دان مردم باشند.

از شوراهای متنخب قبل از هر چیز وحدت و با هم بودن و برادری را انتظار داریم و از طرفی مشکلات شهر را اولویت بندی و با مصوبات درست و بجا ، شهر آبادتر و زیباتر را به شهروندان تقدیم کنند و از نامزدهایی که رای نیاوردند انتظار داریم که با همفکری و همراهی مشورت زمینه بروز ظهور و آبادی شهر را رقم میزنند همچنان که بارها گفته ام ؛ شهر را شهروندان میسازند.

ماموستا رحیمی به وقایع ۷ تیر۶۰ تهران و شهادت آیت‌الله‌ بهشتی و۷۲ تن از یارانش و۷ تیر ۶۶ بمباران شیمیائی سردشت اشاره نمود و اظهار داشت: ضمن تسلیت اسناد وقایع آن نشان از خوی ترور و درندگی جبهه استکبار است.

وی سپس به موضوع بمباران شیمیایی سردشت پنداشت: صدام به دستور چه کسی سردشت را بمباران کرد ، پشت پرده چه کسانی بودند مانند سازنده بمب‌ها کدام کارخانه بودند چه کسانی انهارا تدبیر نمودند و به صدام دادند وسپس با چراغ سبز  آنها بمب‌ها را بر سر مردم بی گناه سردشت و حلبچه ریختند و هم اکنون نیز از لحاظ روحی و روانی قربانی میگیرد ، از مسئولین و رسانه میخواهیم که در محکوم نمودن بمباران شیمیائی سردشت به آمران و دستهای پشت پرده آن اشاره کنند، چرا بعضی وقتها صحبت از جبهه استکبار و کفر می‌آید زبانشان لال و قلمشان شکسته می‌شود ولی وقتی کوچکترین مشکل دیگر پیش می‌اید با ولع و اشتیاق قلم فرسایش می‌کنند.

خطیب جمعه تصریح نمود: حتی ۳ روز پیش وقتی در اقیانوس آرام امریکا بمب‌های تنی را امتحان کرد ؟ کسی صحبت از محیط زیست و ماهیان و آبزیان نکرد و لب بستند همچنانکه برای همه کارهای امریکا و جبهه استکبار لب فرو میبندند و سکوت میکنند و این نوع سکوت و اینکه فقط صدام را مقصر بمباران شیمیائی کنیم تامل برانگیز است.

وی هفته قوه قضائیه را به داد گران تبریک گفت و افزود: رویه‌ی که ریاست محترم قوه قضائیه جهت برنامه تحول دستور فرمودند را تعطیل نکنند زیرا سند تحول سند عزت و اقتدار در قوه قضائیه است.

امام جمعه نلاس در ادامه عملکرد دادگستری سردشت را تحسین برانگیز خواند و از خداوند برای استمرار دادگران و عدالت گستران در جامعه آروزی سعادت و توفیق نمود.

ماموستا رحیمی سپس به اصل خطبه که موضوع قناعت و صرفه جوئی بود پرداخت و اظهار داشت: در فرمایشات پیامبر(ص) موضوع قناعت به ثروتی که هرگز پایان نمی‌یابد اشاره نمود و ضمن بر شمردن موضوع صرفه جوئی به موضوع آب اشاره کرد که امروز آب با توجه به کم بارانی باید قدرش را بدانیم و از هدر دادن آن جلوگیری کنیم.

انتهای پیام

فهرست