شناسه خبر: 4409

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4409

امام جمعه ربط سردشت
مردم نقش بسیار مهمی درتثبیت دین الله دارند
ماموستا عثمان یوسفی اظهار داشت: پیامبر بسیار براتحاد وهمدلی و برادری تأکید داشتند که نمونه آن عقد اخوت و برادری بین مهاجر و انصار بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت استان آذربایجان غربی، نمازجمعه شهر ربط سردشت به امامت ماموستا عثمان یوسفی امام جمعه شهر ربط سردشت اقامه گردید.

ماموستا یوسفی به جایگاه مردم در اسلام و وظیفه شوراها وانتخابات اشاره کرد و اظهار داشت: مردم در مکتب اسلام و در نگاه رسول الله (ص) جایگاه خاصی داشتند که پیامبراکرم (ص) معتقد بودند که مردم نقش بسیار مهمی درتثبیت دین الله دارند

پیامبر بسیار براتحاد وهمدلی و برادری تأکید داشتند که نمونه آن عقد اخوت و برادری بین مهاجر و انصار بود.

وی خاطر نشان کرد: نمازجمعه نماد وحدت است نمازجماعت و فریضه حج نمونه ی دیگر از وحدت هستند.

سپس ماموستا یوسفی به مشارکت دادن نبی اکرم (ص) به زنان درجنگ ها و غزوات صدر اسلام و اشاره داشتن به شهادت اولین بانوی اسلام درراه دفاع از ارزشهای اسلامی واعتلای کلمه لااله الاالله

امام جمعه ربط در ادامه اشاره به ساخت مساجد کرد و گفت: رسول الله (ص) خودشان به عنوان حاکم اسلامی به همراه مسلمانان درساخت و ساز مسجد قبا شرکت کردند.

همیشه در ابتدا به سلام برمؤمنین پیشی می‌گرفتند و بر گره گشایی ازمشکلات مسلمانان تاکید داشتند و درامورات مشورت میکردند.

ماموستا یوسفی به مواردی ازاخلاق انتخاباتی اشاره کرد و گفت: رعایت تقوا و دوری از تخریب و افترا و توهین و شایعه سازی ضروری است.

خطیب نماز جمعه شهر ربط تصریح نمود: صداقت در بیان واقعیت ها و شهامت گفتن حقایق برای کسانیکه می‌خواهند سکان دار کرسی پارلمان شهری باشند بسیار مهم است. کاندیدهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در جریان انتخابات با نقدی منصفانه برنامه های منطقی و واقع گرایانه خودرا و راهکارهای خود را بیان کنند.

وی در ادامه افزود افزود: کاندیدهای انتخابات ریاست جمهوری سیاه نمایی نکنند دستاوردهای ارزشمند انقلاب را نادیده نگیرند به اقتصاد و معیشت مردم توجه کنند زیرا مردم رکن اصلی هرنظام وحکومتی هستند.

همیشه امام خمینی رح و رهبری مدظله العالی دغدغه‌های مردم را داشتند و به مسئولین تأکید فرمودند.

ماموستا یوسفی در ادامه خطبه ها برحضور حداکثری مردم و مشارکت پرشور و انتخاب اصلح تاکید کردند.

انتهای پیام

فهرست