معاونت آموزش و پژوهش دفتر استانی
مرکز تخصصی سطح ۳ جامعه التفسیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی  افتتاح شد.
حجت الاسلام منافی اظهار داشت: طول تحصیل سطح 3 شامل چهار ترم در دو سال خواهد بود و بعد از اتمام دروس ، اقدام به تهیه پایان نامه خواهند کرد که بعد از تایید پایان نامه از سوی اساتید ، مدرک سطح 3 ارائه خواهد شد و این مدارک هیچ تفاوتی با مدرک فوق لیسانس کلاسیک دانشگاه های دیگر ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، افتتحایه مرکز تخصصی سطح ۳ جامعه التفسیر در مورخه ۲۴/۱۲/۹۹ با حضور اعضای مرکز جامعه التفسیر در سالن آمفی تئاتر کتابخانه مرکزی ارومیه برگزار گردید.

جلسه با تلاوت چند از کلام الله مجید توسط روحانی محترم حاج ماموستا دلشاد ایراندوست قرائت گردید.

معاونت آموزش و پژوهش دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی ، حجت الاسلام منافی ضمن خیر مقدم به اساتید و روحانیون حاضر در جلسه کرد و گفت: طول تحصیل سطح ۳ شامل چهار ترم در دو سال خواهد بود و بعد از اتمام دروس ، اقدام به تهیه پایان نامه خواهند کرد که بعد از تایید پایان نامه از سوی اساتید ، مدرک سطح ۳ ارائه خواهد شد و این مدارک هیچ تفاوتی با مدرک فوق لیسانس کلاسیک دانشگاه های دیگر ندارد.

حجت الاسلام منافی در ادامه این نشست اشاره به مسئله حضوری بودن کلاس ها کرد و افزود: بعضی از روحانیون در امر تبلیغ در روستاها مشغول هستند و دسترسی به اینترنت ندارند و همچنین  قطعا مجازی برگزار شدن کلاس ها از فواید ان کم میکند و همانند کلاسهای حضوری پر محتوا نخواهد شد پس لازم است در صورت توافق شما عزیزان کلاسهای این ترم بصورت حضوری و دو روز در هفته نزدیک به ۱۲ ساعت  برگزار شود.

در این نشست روحانیون نقطه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند که بدین صورت است: بدلیل دوری مسافت ، راه و سختی آن درخواست مجازی برگزار شدن کلاس ها را نمودند و برخی نیز  فشرده شدن کلاس ها و کمتر کردن آن از دو روز به یک روز در هفته را خواستار شدند.

حجت الاسلام منافی افزود: ان شاء الله درخواست ماموستاها مورد بررسی قرار میگیرد و طبق شرایط و رای اکثریت نحوه برگزاری کلاسها تعیین میشود که در ادامه این نشست رای گیری از آراء در همان لحظه گردید و باتفاق اکثر روحانیون خواستار برگزاری کلاسهای حضوری شدند.

و همچنین روحانیون درخواست از معاونت آموزش و پژوهش در مورد مدرک دانشگاهی به مدرک سطح ۳ را خواستار شدند و حاج آقا منافی قول داد که از شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور پیگیری نماید و در اسرع وقت نتیجه را به دوستان ابلاغ نماید.

معاونت آموزش و پژوهش در پایان جلسه اشاره به مشکل ابزاری شدن علم در جامعه پرداخت و گفت: نباید هدف از تحصیل علم فقط مدرک باشد هر چند که این مسئله به یک مشکل جدی در فرهنگ و جامعه ما تبدیل شده است.

انتهای پیام

 

 

 

فهرست