نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه
مرکز تخصصی علم کلام در حوزه علمیه امام خمینی (ره) ارومیه راه اندازی شد
سید مهدی قریشی افزود: راه اندازی مرکز تخصصی علم کلام در حوزه علمیه امام خمینی (ره) نیز می تواند قدم مؤثری برای ارتقای تخصصی دروس حوزوی در استان باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛  دیدار مدیر حوزه های علمیه آذربایجان غربی  با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه و ارائه گزارش در خصوص روند ثبت نام متقاضیان حوزه های علمیه در استان و راه اندازی مرکز تخصصی علم کلام در حوزه علمیه امام خمینی (ره) ارومیه

در این دیدار حجت السلام والمسلمین قریشی ضمن قدردانی از تلاش های انجام گرفته در ارتقای حوزه های علمیه در استان گفت : امیدواریم دقت و جدیت لازم در ارتقای سطح علمی و اخلاقی حوزه های علمیه را از سوی اساتید و طلاب  در سال جدید شاهد باشیم چرا که اهمیت دادن به سطح علمی و اخلاقی در حوزه های علمیه باعث قوام آن خواهد شد.

وی به اهمیت تخصصی شدن علوم حوزوی تأکید کرده و گفت : راه اندازی مرکز تخصصی علم کلام در حوزه علمیه امام خمینی (ره) نیز می تواند قدم مؤثری برای ارتقای تخصصی دروس حوزوی در استان باشد.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمدی مدیر حوزه های علمیه آذربایجان غربی به روند ثبت نام متقاضیان شرکت در حوزه های علمیه در استان اشاره کرده و گفت : روند ثبت نام افراد بر اساس معدل و صلاحیت های علمی و اخلاقی خواهد بود که امیدواریم شاهد تقویت حوزه های علمیه در استان باشیم.

وی به روند اخذ مجوز و همکاری های لازم با مدیریت حوزه های علمیه کشور برای برگزاری دوره های تخصصی علم کلام زیر نظر آیت الله العظمی سبحانی اشاره کرده و گفت : امیدواریم برگزاری دوره های تخصصی زمینه برگزاری دروس تخصصی حوزه علمیه در استان را نیز بیش از پیش فراهم آورد.

انتهای پیام

فهرست