شناسه خبر: 4725

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4725

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
مسئله حجاب از ضروریات دین اسلام است
حجت الاسلام سیدمهدی قریشی اظهار داشت: مسئله حجاب از ضروریات دین اسلام است و خداوند آیات مختلفی برای بیان این ضرورت در قرآن نازل نموده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه اظهار داشت: رئیس جمهور منتخب باید به منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم کاملاً توجه داشته و آن ها را عملیاتی کند.

وی افزود: رضاشاه ملعون در سال ۱۳۱۴ پس از سفر به ترکیه و متاثر شدن از آتا ترک اقدام به کشف حجاب در ایران کرد.

رضاخان پس از این سفر اعلام کرد که از چادر و زن های چادری بیزار است و حجاب را مانع پیشرفت زنان دانست.

در ادامه با اعتراض علما و مردم در مسجد گوهرشاد مشهد علیه دستور کشف حجاب، رضاخان دستور حمله به مردم و علما را داد و عده کثیری از این مردم را به شهادت رساندند.

امام جمعه ارومیه تصریح نمود: در نهایت رضاخان در ۱۷ دی ۱۳۱۴ در جشن فارغ التحصیلی دانش سرای مقدماتی دستور حضور بدون حجاب را به دانشجویان داد.

هر کس هر سنت سیئه ای ایجاد کند تا زمانی که به آن سنت عمل می شود گناه آن به آن فرد نیز می رسد.

سید مهدی قریشی خاطر نشان کرد: مسئله حجاب از ضروریات دین اسلام است و خداوند آیات مختلفی برای بیان این ضرورت در قرآن نازل نموده است.

بقدری مسئله حجاب و محرم و نامحرم در جامعه حساس است که خداوند دستور مراقبت از نحوه سخن گفتن را نیز برای زنان در قرآن بیان کرده است.

وی در ادامه افزود: بزرگ ترین آسیب و ضرر برای زنانی که بدون حجاب در جامعه ظاهر می شوند به خودشان بر می گردد چرا که همسران آن ها نیز به زنانی که حجاب خود را رعایت نمی کنند نگاه خواهد کرد و یقیناً زنان زیباتر از همسر خود را خواهند دید لذا بی حجابی امنیت و دوام خانواده آن ها را از بین خواهد برد.

حجابی که اسلام بیان می کند به نفع خانواده هاست تا زن و مرد فقط همسر خود را ببیند.

انتهای پیام

 

فهرست