شناسه خبر: 7556

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=7556

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
 مسئله حجاب و عفت بسیار مهم و واجب شرعی است
حجت الاسلام سید مهدی قریشی اظهار داشت: 17دی ماه مصادف است با روزی که رضاشاه قانون کشف حجاب را رسمیت داد و در جشن فارغ التحصیلی دختران دستور داد به صورت بی حجاب در جشن شرکت کنند و این هم تحت تأثیر سفر رضا شاه ملعون به ترکیه بود و وقتی از آنجا برگشت تحت تاثیر فضای غرب، مبارزه با حجاب را آغاز کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در ۱۷ دی ماه ۱۴۰۰ اظهار داشت: ۱۷دی ماه مصادف است با روزی که رضاشاه قانون کشف حجاب را رسمیت داد و در جشن فارغ التحصیلی دختران دستور داد به صورت بی حجاب در جشن شرکت کنند و این هم تحت تأثیر سفر رضا شاه ملعون به ترکیه بود و وقتی از آنجا برگشت تحت تاثیر فضای غرب، مبارزه با حجاب را آغاز کرد.

این در حالی است که قبل از این اتفاق پابرهنه در دسته‌جات عزاداری شرکت می‌کرد اما بعد از بازگشت از ترکیه به صورت رسمی اعلام کرد که من از چادر و حجاب متنفرم و اینها جلوی توسعه و پیشرفت را می‌گیرند.

در چنین روزی در ۱۷ دی ماه در دانشسرای مقدماتی در مراسم فارغ التحصیلی به قانون کشف حجاب رسمیت داد و بسیاری از زنان محجبه را خانه نشین کرد.

مسئله حجاب و عفت بسیار مهم و واجب شرعی است و خدا می‌فرماید زن ها سر، گردن و سینه خود را از نامحرم بپوشانند و هنگامی که راه می روند پاهای خود را بر زمین نکوبد و نامحرم ها را متاثر نکند.

حجاب یک واجب شرعی بوده به صورتی که آیات متعددی در این مورد نازل شده است.

بعضی‌ها فکر می‌کنند این یک مسئله فردی است در حالی که چنین نیست حجاب یک مسئله اجتماعی است و بی حجابی جامعه را به فساد می‌کشد و اثرات منفی زیادی بر جوانان دارد.

بی حجابی یک گناه فردی و شخصی نیست بلکه گناهی اجتماعی است و عقوبتش هم بسیار شدیدتر از گناه فردی است.

بی حجابی موجب بی بندباری اجتماعی مشده و خانواده ها را از بین می برد و ضرر زیادش هم برای خود زنان است که فکر می‌کنند می‌خواهند به نفع خودشان بی‌حجابی کنند در حالی که زندگی خودشان را تضعیف می کنند چرا که چشم مردها هرزه می‌شود و قدر زنان خود را نخواهند دانست.

زنان بی حجاب و بد حجاب متوجه نیستند که خودشان به دست خودشان به خاطر خودنمایی، زندگی خودشان را نابود می‌کنند.

خداوند براساس همین فلسفه حجاب را واجب کرده و می فرماید اگر حجاب و رواج پیدا کند جامعه سالم خواهد بود.

تمام مردم و مسئولین باید به مسئله حجاب اهمیت بدهند چراکه وقتی بعضی از افراد گناه کردند و دیگران اهمیت ندادند خداوند همه را خشم و غضب می کند.

باید مسئله حجاب و عفاف در جامعه به صورت کامل رعایت شود و مسئولین هم به وظایف خودشان در قبال عفاف و حجاب عمل کنند.

انتهای پیام

 

فهرست