نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
مسئولین برای حل مشکلات مردم در تأمین کالاهای اساسی از مبادی رسمی بخوبی استفاده کنند
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی اظهار داشت: الکترونیکی شدن خدمات گمرکی باعث شفافیت عملکرد و تسهیل نظارت ها و مانع بزرگی برای ایجاد فساد در  صادرات و واردات کالاها در کشور میشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه ؛ پیش از ظهر دیروز در دیدار ناظر گمرکات استان آذربایجان غربی ضمن قدردانی از حضور و اقدامات انجام گرفته در  خصوص تسریع روند صادرات و واردات و الکترونیکی شدن سامانه های گمرکی و نظارتی گفت : الکترونیکی شدن خدمات گمرکی باعث شفافیت عملکرد و تسهیل نظارت ها و مانع بزرگی برای ایجاد فساد در  صادرات و واردات کالاها در کشور میشود فلذا تلاش کنید ضمن تقویت و رفع نواقصات موجود و بروز رسانی سامانه های  گمرکی  اقدامات خود را سرعت ببخشید.

وی در ادامه به موضوع خود تحریمی در واردات برخی کالاهای مهم و دارویی و اساسی اشاره کرده و گفت : متأسفانه طبق گزارشات رسیده بگونه ای عمل می شود  که نمیتوان از ظرفیت کولبران بصورت رسمی برای حل مشکلات مردم در حوزه واردات برخی داروها و کالاهای اساسی بهره برد فلذا امیدواریم با هماهنگی های لازم این مشکل نیز هرچه سریعتر رفع شود :

وی افزود: بنده نیز آماده هستم جهت حل مشکلات مردم  در صورت وجود موانع  در استان و حتی بصورت ملی پیگیریها و مطالبه گری های لازم را انجام دهم تا هر چه سریعتر  چنین مشکلاتی رفع شده و با دور زدن تحریم ها بتوانیم کمک های مهمی برای حل مشکلات مردم انجام دهیم.

در ابتدای این دیدار  ناظر گمرکات استان آذربایجان غربی  به ارائه گزارشی در خصوص عملکرد گمرکات استان پرداخته و گفت : بحمدالله در ۶ ماهه دوم سال ۹۹ شاهد رشد فزاینده صادرات کالاها از مبادی رسمی مر ز های استان بودیم و با توجه به نقش گمرکات در چرخه تولید کشور  تلاش های مهمی برای رونق تولید و صادرات کالاها انجام گرفته است .

وی افزود : افزایش حجم صادرات در مرز های استان بویژه مرز پیرانشهر و بازرگان نوید شرایط بهتر در زمینه تولید و اشتغال در کشور دارد که امیدواریم  با ادامه دار بودن این روند شاهد شرایطی بهتر برای مردم عزیز باشیم.

توحید آذربد در ادامه به کاهش قابل توجه  تردد های مسافری در مرز های استان نیز اشاره کرده و مهمترین دلایل آن را شرایط کرونایی و عدم اقبال مسافران و پذیرندگان کشور های همسایه عنوان کرد .

وی به تمرکز فعالیت سامانه های گمرکی و پایش ملی تردد ها و ورود و خروج کالاها اشاره کرده و گفت : الکترونیکی شدن ارائه خدمات گمرکی باعث شفافیت عملکرد گمرکات و بهبود عملکرد نظارت ها و امنیت کالاها در کشور شده است .

وی به لزوم هماهنگی سازمان ها و نهاد ها برای واردات کالاهای اساسی و تحریم شده مانند دارو از مرز های استان اشاره کرده و خاطرنشان کرد : متأسفانه نگاه بخشی ادارات و سازمان ها و عدم مسئولیت پذیری  در  انجام کارها باعث  کند شدن روند  واردات کالاهای اساسی و ممانعت آنها شده است که لازم است مجموعه های مربوطه با هماهنگی های بیشتر در رفع مشکلات مردم همه تلاش خود را بکار بگیرند

انتهای پیام

فهرست