نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
مسئولین به تغییر نگرش و فرهنگ جامعه نسبت به ازدواج و فرزندآوری توجه بیشتری داشته باشند
سیدمهدی قریشی افزود: تا زمانی که نگرش و فرهنگ جامعه نسبت به ازدواج و فرزندآوری اصلاح نشود نمی توان برای مشکل جمعیتی کشور کاری انجام داد لذا در جلسات شورا باید به بررسی وظایف سازمان ها در قبال تغییر نگرش مردم در این زمینه بیشتر پرداخته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان ضمن اشاره به وظیفه شورای فرهنگ عمومی در قبال افزایش ازدواج و فرزندآوری گفت: وظیفه شورای فرهنگ عمومی، بررسی علل و مشکلات عدم فرزندآوری، تشویق جوانان به ازدواج و فرزندآوری و بررسی موانع و تدوین راهکار افزایش ازدواج و فرزندآوری است لذا باید محور جلسات شورا مباحث فرهنگی در این حوزه باشد.

وی در ادامه افزود: تا زمانی که نگرش و فرهنگ جامعه نسبت به ازدواج و فرزندآوری اصلاح نشود نمی توان برای مشکل جمعیتی کشور کاری انجام داد لذا در جلسات شورا باید به بررسی وظایف سازمان ها در قبال تغییر نگرش مردم در این زمینه بیشتر پرداخته شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی اشاره به کلاس های مشاوره قبل از ازدواج در مراکز بهداشت گفت: متاسفانه کلاس های مشاوره قبل از ازدواج در تغییر نگرش و فرهنگ جامعه نسبت به ازدواج و فرزندآوری موثر نبوده و باید نسبت به این مسئله توجه بیشتری شود.

امام جمعه ارومیه در ادامه اشاره به مسئله سقط جنین کرد و گفت: متاسفانه در برخی از مراکز بهداشتی با کوچکترین مشکل احتمالی و غیر قطعی، والدین را تشویق به سقط جنین می کنند لذا لازم است سیستم بهداشتی با آموزش صحیح به کادر مراکز بهداشتی نسبت به سقط جنین در مواقع غیر قطعی و غیر شرعی جلوگیری نماید.

انتهای پیام

فهرست