نماینده ولی فقیه در استان
مسئولین در کشور اسلامی باید به مسائل اخلاقی و اسلامی در محیط اداری خودشان توجه کنند
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی اظهار داشت: یکی از ملاک های تعیین مدیران در جامعه اسلامی پایبندی به چنین اصولی باید باشد فلذا عدم پایبندی به چنین موضوعاتی از سوی مدیران قابل قبول نبوده و در صورت عدم توانایی در اجرای مصوبات ستاد و قوانین باید برخورد لازم صورت بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ نماینده ولی فقیه در استان ، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در جلسه ستاد استانی امربه معروف و نهی از منکر ضمن تسلیت سالروز شهادت امام هادی (ع) به اهمیت نظارت و بازرسی ها در حوزه حجاب و عفاف در ادارات تأکید کرده و اظهار داشت: در زمینه اجرای قانون عفاف و حجاب در ادارات و سازمان ها لازم است  گزارش ارسالی به دستگاه ها با ارائه جزئیات باشد تا نقاط قوت و ضعف روشن شده و مدیران دستگاه ها بتوانند بخوبی اقدام کنند.

وی افزود: تفکیک اتاق آقایان و بانوان و عدم استفاده از منشی خانم از مصوبات ستاد استانی و قوانین حجاب و عفاف است که باید اجرا شود و با مسئولانی که در این خصوص بی توجه هستند برخورد قانونی صورت گیرد.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در استان خاطرنشان کرد: مدیران و مسئولین در کشور اسلامی باید به مسائل اخلاقی و اسلامی در محیط اداری خودشان توجه کنند و یکی از ملاک های تعیین مدیران در جامعه اسلامی پایبندی به چنین اصولی باید باشد فلذا عدم پایبندی به چنین موضوعاتی از سوی مدیران قابل قبول نبوده و در صورت عدم توانایی در اجرای مصوبات ستاد و قوانین باید برخورد لازم صورت بگیرد.

وی گفت: نمود و جلوه ظاهری یک اداره و سازمان باید نشان دهنده رعایت مسئله عفت و حجاب باشد و کمترین انتظار از سازمان ها و ادارات جامعه اسلامی رعایت ظواهر عفاف و حجاب  است که باید رنگ الهی و دینی داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: قانون مصوب حجاب و عفاف یک سند بالادستی است و همه مدیران ملزم به اجرای این قانون در مجموعه مدیریتی خود هستند.

وی اذعان داشت: در انتخاب مدیران و مسئولین استانی شاخص های حجاب و عفاف و تدین در کنار میزان اهمیت دادن به چنین مواردی در مراحل گزینش و به کارگیری یک مدیر باید مورد توجه قرار بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی دربخش پایانی سخنان خود فضای مجازی را یکی از مهمترین مسائل روز عنوان کرده و خاطرنشان کرد : متأسفانه عدم آموزش صحیح و میدان داری همراه با تولید محتوای مناسب در فضای مجازی بر اساس منویات و مطالبات مقام معظم رهبری یکی از مهمترین دلایل بروز آسیب ها و مشکلات در جامعه فعلی و در بین جوانان است فلذا مسئولین امر باید در این حوزه فعالیت بیشتری از خود نشان دهند .

امام جمعه ارومیه به تفکیک مسئولیت ها و مشکلات بوجود آمده در فضای مجازی اشاره کرده و تأکید کردند : هر سازمان و نهادی باید بر اساس وظایف سازمانی خود بر فضای مجازی و موضوعات مرتبط با خود نظارت و بررسی لازم را داشته باشد و ردر صورت بروز تخلفات مانع از گسترش و نهادینه شدن در جامعه شود .

وی افزود : مشاغل مختلف که در بستر فضای مجازی فعالیت خود را گسترش داده و با انتشار مطالب نامناسب و تصاویر ناهنجار در پی اهداف مادی و اقتصادی خود هستند و در کنار آن به فرهنگ اصیل دینی و ایرانی آسیب میزنند باید از سوی دستگاه های مربوطه و اتحادیه های صنفی مورد بررسی قرار گرفته و کنترل شوند.

انتهای پیام

فهرست