شناسه خبر: 5364

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=5364

معاونت فرهنگی و امور اجتماعی مرکز اسلامی آذربایجان غربی
مسجد محل دادخواهی و قضاوت است
حجت الاسلام اسماعیلی اظهار داشت: در مساجد چهار کارگزار دارند خدمتگزاری می کنند شاخص ترین آنها ائمه محترم جمعه وجماعات  و روحانی مساجد می باشند که مردم را ترغیب به دین می کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، به همت معاونت فرهنگی و امور اجتماعی مرکز اسلامی آذربایجان غربی همایش پرچمداران محراب ویژه تجلیل از کارگزاران نمونه مساجد اهل سنت ارومیه در مسجد نور برگزار گردید.

حجت الاسلام اسماعیلی اظهار داشت: فلسفه وجودی این مراسم به مناسبت روز جهانی مساجد سی ام مرداد است که بخاطر شرایط کرونا با تاخیر برگزار شد.

وی افزود: تشکر می کنم از اینکه علمای ما و هیئت امنای استانی در این وضع کرونا نهایت همکاری را داشتند دوم اینکه حتی در بحث کمکهای مومنانه ما اطلاع داریم که مساجد ما پای کار بودند و در قضیه کمکهای معیشتی مشارکت خوبی داشتند تقدیر و تشکر می کنم.

معاونت فرهنگی خاطر نشان کرد: چندین سال است این برنامه اجرا میشود سال گذشته استانی بود و امسال بصورت شهرستانی به خوبی از چهل نفر تقدیر شد.

در مساجد چهار کارگزار در حال خدمتگزاری می باشند که شاخص ترین آنها ائمه محترم جمعه وجماعات مساجد می باشند که مردم را ترغیب به دین می کنند.

در مراحل بعد هیئت امنای محترم مساجد هستند که واقعا این قشر در عمران وآبادی مساجد واقعا از جان مایه میگذارند که با تلاش آنها الان تقریبا نزدیک به دو هزار مسجد در استان فعالیت می کنند.

سومین قشر خادمین مساجد هستند

و چهارمین آنها که پایگاه‌هایی بسیج هستند که تقریبا مکمل همدیگر هستند

وی اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری کرد و گفت: مقام معظم رهبری توصیه کردند مساجد ما باید به روال صدر اسلام برگردند و تنها به مسائل عبادی نپردازند.

اسماعیلی در ادامه خاطر نشان کرد: مسجد کانون عبادت است و مسجد محل دادخواهی و قضاوت است.

مسجد کانون تعلیم و تربیت است می توانند در این زمینه جوانان را به مساجد بکشانند و محور قرار بدهند تا طلاب هم جذب شوند، مسجد کانون فعالیتهای سیاسی هست، مسجد پایگاه نظامی است.

انتهای پیام

 

 

فهرست