امام جمعه اهل‌سنت ارومیه
مسلمانان باید با اتحاد خود ظلم و استعمارگری را از بین ببرند
ماموستا مامد کلشی‌نژاد اظهار داشت: بی‌تردید اگر استثمار و استعماری از هر ناحیه‌ای صورت گرفته و به حقوق انسان‌ها تجاوز شود، باید مسلمانان و انسان‌های آزاده برای مبارزه با آنها خود را آماده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نماز عبادی سیاسی جمعه اهل سنت این هفته ارومیه با حضور انبوه نمازگزاران و با رعایت توصیه های بهداشتی (ماسک و فاصله اجتماعی) در محل مسجد امام شافعی ارومیه به امامت ماموستا مامد کلشی نژاد امام جمعه ارومیه برگزار گردید.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: مسلمانان باید دست به دست هم داده و برای از بین بردن ظلم و بیدادگری و استعمارگری در تلاش باشند

ماموستا مامد کلشی‌نژاد با اشاره به روز مبارزه با استعمار انگلیس و محکوم کردن آن اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم فرمود باید با ظلم، کفر، بیدادگری و استعمار مقابله کرد.

وی تاکید کرد: بی‌تردید اگر استثمار و استعماری از هر ناحیه‌ای صورت گرفته و به حقوق انسان‌ها تجاوز شود، باید مسلمانان و انسان‌های آزاده برای مبارزه با آنها خود را آماده کنند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: دولت انگلیس همواره سعی می‌کند با سیاست‌های غلط و ددمنشانه خود، افراد و کشورها را فقیر نگه دارد که بتواند آنها را استعمار کنند که همین خود منافات کامل با دین مبین اسلام و آزادی آن دارد.

وی افزود: دین مبین اسلام همیشه با این ظلم‌ها و بیدادگری‌ها مبارزه کرده و مسلمانان نیز خود را موظف می‌دانند که با این استعمار مبارزه کنند و اجازه ورود به کشورهای اسلامی را ندهند.

ماموستا کلشی‌نژاد گفت: همانطور که خداوند متعال فرمود که در امت‌های گذشته پیامبران بسیاری را فرستادیم و آنهایی که از قوانین سرپیچی کردند مورد تجاوز و استعمار و مورد قهر خدا قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه قهر خداوندی با شکل‌های مختلف صورت می‌گیرد اظهار داشت: مسلمانان باید دست به دست هم داده و برای از بین بردن ظلم و بیدادگری و استعمارگری در تلاش باشند.

انتهای پیام

 

 

فهرست