شناسه خبر: 7847

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=7847

امام جمعه پیرانشهر
مسلمانان باید در راه آزادی قدس به فلسطینیان کمک کنند
ماموستا  مصطفی محمودی با اشاره به اینکه مناسبت روز غزه در تقویم به خاطر احترام به فلسطین و غزه است، گفت: بی‌شک غزه و فلسطین نباید از یاد بروند و مسلمانان باید به کمک آنان بشتابند تا فلسطینیان بتوانند صهیونیست‌ها را از سرزمین خود خارج کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،ماموستا مصطفی محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار، خبرگزاری تقریب با اشاره به روز غزه و لزوم اتحاد مسلمانان برای شکست محاصره غزه و آزادی فلسطین اظهار داشت: سرزمین فلسطین سرزمین مسلمانان بوده و یهودی‌ها در اقلیت هستند و کشورهای جنایتکار استکباری و ضداسلامی مانند انگلیس، آمریکا و فرانسه به یهودی‌ها قدرت داده و آنها را وادار کردند که بر علیه فلسطینیان به پا برخیزند. در نهایت صهیونیست‌ها توانستند با قدرت این کشورهای جنایتکار، فلسطین را اشغال کنند.
وی با اشاره به اینکه بیت‌المقدس شهر مقدسی است، بیان کرد: پیامبر اسلام(ص) از مسجد الحرام به مسجدالاقصی در شهر قدس عزیمت کرد که جایگاهی مهم و محل عبادت پیامبران بوده و دارای احترام و ارزش والایی در بین مسلمانان است.

امام جمعه پیرانشهر گفت: این جنایتکاران فلسطینیان را از خانه‌های خود بیرون کرده و خاک آنجا را اشغال کردند و ضمن تخریب زمین‌های کشاورزی، بسیاری از آنها را به شهادت رسانده‌اند.

وی تاکید کرد: بر همه مسلمانان لازم است به فلسطینیان کمک کنند تا بتوانند زمین غصب شده خود را به دست بیاورند.

ماموستا محمودی افزود: هم اکنون ایران در راس همه کشورهای اسلامی قرار دارد که به فلسطینیان کمک می‌کند، در حالی که کشورهای عرب مرتجع به جای کمک به فلسطین، با آمریکا و اسرائیل بوده و بر علیه فلسطینیان هستند.

وی با اشاره به اینکه مناسبت روز غزه در تقویم به خاطر احترام ب فلسطین و غزه است، اظهار داشت: بی‌شک غزه و فلسطین نباید از یاد بروند و مسلمانان باید به کمک آنان بشتابند تا فلسطینیان بتوانند به اهداف خود رسیده و صهیونیست‌ها را از سرزمین خود خارج و قدرت آنها را نابود کنند.

ماموستا محمودی در پایان گفت: ایران اسلامی هرگز مسلمانان را تنها نگذاشته است و همواره از مظلومان حمایت می‌کند تا جایی که به سوریه در زمان حمله داعش کمک کرده و آنان را نجات داد.

انتهای پیام

 

فهرست