دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان مهاباد
مسلمانان راستین، هرگز چنین رفتارهایی را فراموش نخواهند کرد
امام جمعه و شورای روحانیت شهرستان مهاباد اظهار داشتند: هر گونه توهین به مقدسات اسلامی به ویژه هتک حرمت ساحت مقدس پیامبر بزرگوار اسلام (ص)  خط قرمز مسلمانان جهان است و اگر در این زمینه بی تفاوت باشیم و سکوت اختیار کنیم در حقیقت به دشمن برای توهین بیشتر کمک کرده ایم .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ امام جمعه و شورای روحانیت شهرستان مهاباد ، در پی  اقدام  هتاکانه  یکی از نشریات مزدور فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام (ص) بیانیه ای در محکومیت این اقدام  صادر  کردند.

متن این بیانیه بدین شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

﴿یرِیدُونَ لِیطْفِؤُا نُورَ الله بِأَفْواهِهِمْ وَاللهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کرِهَ الْکافِرُونَ

(میخواهند نور خدا را با (دم) دهانهاشان خاموش سازند وخداوند تمام کننده ی نور خود است؛ هر چند کافران را ناخوش آید).

اگر چه دنیای به اصطلاح متمدن اروپایی و آمریکایی در طول سالهای اخیر با به راه‌انداختن فتنه ‌هایی چون داعش و طالبان سعی کردند تا چهره‌ای خشونت بار از اسلام به نمایش بگذارند لیکن دستان در خون آغشته و پلیدشان اینبار به گونه‌ای دیگر رخ نمایان کرد؛ بازنشر کاریکاتور موهن علیه پیامبر اعظم صلوات الله علیه، نه تنها دل مسلمانان عالم، بلکه دل تمامی متدیّنین و آزادگان جهان را عمیقاً غصه‌دار کرده است.

در کجای تاریخ عقلانی بشریت، توهین به ادیان و پیامبران آنان، مؤلفه‌ای برای نشان دادن آزادی بیان قلمداد شده است؟ مسلمانان راستین، هرگز چنین رفتارهایی را فراموش نخواهند کرد؛ این اقدام جسارت بار، نشانه انفعال و استیصال استکبار درمقابله با گفتمان اسلام ناب محمدی است و به منظور انتقام از شکست‌ های پیاپی مستکبران در مقابله با آزادیخواهان جهان و پیروان مکتب توحید هر ازچند گاهی انجام می‌شود.

هر گونه توهین به مقدسات اسلامی به ویژه هتک حرمت ساحت مقدس پیامبر بزرگوار اسلام (ص)  خط قرمز مسلمانان جهان است و اگر در این زمینه بی تفاوت باشیم و سکوت اختیار کنیم در حقیقت به دشمن برای توهین بیشتر کمک کرده ایم .

پاسخ چنین اعمال دور از شأن انسانی، اتکال به حضرت حق و برداشتن گامهای مستحکم و عملی در راه شریعت نبوی و آگاه‌سازی و پرده برداشتن از چهره دروغین و مستکبرین جهانی است.

ما امامان جمعه و جماعت و مدرسین علوم دینی و اعضای شورای روحانیت و روحانیون و طلاب شهرستان مهاباد توهین نشریه «شارلو ابدو» به ساحت مقدس پیامبر بزرگوار اسلام (ص) را به شدت محکوم می کنیم و خواستار محکومیت جدی اینگونه اعمال از طرف مسلمانان جهان و جامعه جهانی هستیم .

امام جمعه و شورای روحانیت شهرستان مهاباد

انتهای پیام

فهرست