شناسه خبر: 872

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=872

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
مظلومیت مصدومان شیمیایی باید در کل جهان انعکاس یابد
سید مهدی قریشی ضمن تأکید بر لزوم انعکاس مظلومت‌های مصدومان شیمیایی به مردم جهان گفت: باید مظلومیت مردم و به ویژه مصدومان شیمیایی به تمام جهان منعکس شود و برای احقاق حقوق آن‌ها تلاش شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی ، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی در همایش نفس‌های سوخته ، ویژه‌ی سی و سومین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت توسط رژیم بعث صدام ضمن تجلیل و گرامیداشت جانبازان جنگ تحمیلی و بویژه جانبازان شیمیایی سردشت گفت: جانبازان و به ویژه جانبازان شیمیایی سردشت صدمات بسیاری از دشمنان دیده‌اند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: تلاش دشمنان نظام اسلامی در دنیا بر این است که چهره اسلام را خشن و خونریز معرفی کنند اما در جهان برای همه واضح است که آن‌ها بزرگ‌ترین ظلم‌ها را بر مردم ایران روا داشته‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی در ادامه ضمن اشاره به حوادث هفته حقوق بشر آمریکایی افزود: در هفته حقوق بشر آمریکایی شاهد حوادث تلخی هستیم که نشانه دشمنی آن‌ها با اسلام است.

وی در ادامه یکی از دلایل دوری اسلام از خشونت را جریمه پرداخت دیه نسبت به صدمات عنوان کرد و گفت: مشخص بودن دیه و جریمه برای کوچک‌ترین صدمه در اسلام نشانه متعالی بودن این دین و دوری آن از خشونت است.

امام جمعه ارومیه در پایان ضمن تأکید بر لزوم انعکاس مظلومت‌های مصدومان شیمیایی به مردم جهان گفت: باید مظلومیت مردم و به ویژه مصدومان شیمیایی به تمام جهان منعکس شود و برای احقاق حقوق آن‌ها تلاش شود.

انتهای پیام

 

فهرست