نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی نشان داد ملتی نیست که در مقابل ظالمین جهان تسلیم شوند
سیدمهدی قریشی اظهار داشت: مردم ایران تمامی این استقامت را مدیون انقلاب اسلامی و خون جوانان عزیز کشور است چرا که اگر به تاریخ قبل از انقلاب نگاه کنیم جدا شدن استان بحرین و دهکده فیروزه و قرار نفتی ایران و انگلیس که 90 درصد از نفت را رضاخان ملعون به انگلیس داده بود و چند مورد دیگر اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در هشت سال جنگ تحمیلی حتی یک وجب از خاک ایران تسلیم دشمن نشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۲۸ شهریور ماه ۹۹ اظهار داشت:

شهریور مصادف با آغاز حمله همه جانبه رژیم بعث عراق به ایران بود که به مدت هشت سال به طول انجامید که در طول این هشت سال ملت ایران با فدا کردن جان عزیزان خود به دنیا نشان دادند که ملت ایران ملتی نیست که در مقابل ظالمین جهان تسلیم شوند.

امام جمعه ارومیه افزود: در طول هشت سال جنگ تحمیلی ملت ایران به دنیا ثابت کرد که ملت ایران ملتی مقاوم و سربلند است و در طول این مدت حتی یک وجب از خاک ایران به دشمن تسلیم نشد و این باعث افتخار و مدال زرینی برای مردم ایران است.

سید مهدی قریشی خاطر نشان کرد: مسئله دفاع از کیان کشور و مردم دستور دین اسلام است و مردم ایران و حضرت امام خمینی (ره) در طول هشت سال جنگ تحمیلی به دستور اسلام عمل کردند.

وی تصریح نمود: بنابه فرمایش صریح حضرت امیرالمومنین علیه السلام جهاد در راه خدا دری از درهای بهشت است و خداوند آن را فقط بر روی افراد خاص می کشاید و می خواهد آن ها را به درجات و مراتب مخصوص برساند.

امیرالمومنین می فرمایند جهاد لباس مخصوص تقوا و زره مخصوص الهی است که هر کس آن را بپوشد خداوند به او لباس عزت خواهد پوشاند اما هر کس از جهاد بترسد خداوند به او لباس ذلت خواهد پوشاند.

نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: یاد دفاع مقدس باید زنده نگه داشته شده و به نسل های آینده منتقل شود

وی تصریح نمود: مسئله دفاع مقدس باید زنده نگه داشته شده و به نسل های آینده منتقل شود لذا وزرات ارشاد و مجموعه هایی که وظیفه به تصویر کشیدن دفاع مقدس را دارد به توصیه مقام معظم رهبری در این مورد عمل کنند، چرا که وظیفه سنگینی در قبال به تصویر کشیدن دفاع مقدس دارند.

امام جمعه ارومیه اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری کرد و گفت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری ، ملت ایران باید تاریخ هشت سال جنگ تحمیلی را ثبت کنند چرا که اگر مردم این کار را انجام ندهند دشمنان تاریخ جنگ را تحریف می کنند لذا ملت عزیز و مسئولین کشور باید از تاریخ جنگ مواظبت کرده و اتفاقات جنگ را به تصویر کشیده و استقامت مردم را در تاریخ ثبت نمایند.

بنابه فرموده مقام معظم رهبری پیام شهدا به ما، بشارت و امید به آینده است لذا در ادامه دادن راه شهدا، غم و غصه ای وجود نداشته و سراسر امید به آینده است پس با ادامه دادن راه شهداء زندگی مردم پر از امید به آینده و آرامش خواهد شد.

سید مهدی قریشی تاکید کرد: مردم ایران تمامی این استقامت را مدیون انقلاب اسلامی و خون جوانان عزیز کشور است چرا که اگر به تاریخ قبل از انقلاب نگاه کنیم جدا شدن استان بحرین و دهکده فیروزه و قرار نفتی ایران و انگلیس که ۹۰ درصد از نفت را رضاخان ملعون به انگلیس داده بود و چند مورد دیگر اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در هشت سال جنگ تحمیلی حتی یک وجب از خاک ایران تسلیم دشمن نشد.

انتهای پیام

فهرست