شناسه خبر: 2945

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=2945

امام جمعه اهل سنت ارومیه
ملت ایران یکی از بزرگ ترین و با وفاترین ملتهای دنیاست
ماموستا مامد کلشی نژاد اظهار داشت: ملتی به وفاداری و صبوری ملت ایران پیدا نخواهید کرد دورانهای مختلف انقلاب اسلامی با توجه به اینکه دشمنان همیشه در صدد آن بودند که ملت ایران را منزوی بکنند ولی هشت سال دفاع مقدس را پشت سر گذاشته و تحریم‌های اقتصادی را پشت سر گذاشت و شهدای زیادی را تقدیم انقلاب و وطن کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز عبادی ، سیاسی جمعه اهل سنت این هفته ارومیه با رعایت پروتکول های بهداشتی با امامت ماموستا مامد کلشی نژاد  امام جمعه اهل سنت ارومیه برگزار گردید.

وی ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت ماه بهمن اینکه ما در آستانه دهه مبارکه فجر قرار گرفته‌ایم ضمن گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به همه ملت شریف ایران ، ملت ایران را یکی از بزرگ ترین و با وفاترین ملتهای دنیا دانست و گفت: در کل دنیا اگر بگردید ملتی به وفاداری و صبوری ملت ایران پیدا نخواهید کرد دورانهای مختلف انقلاب اسلامی با توجه به اینکه دشمنان همیشه در صدد آن بودند که ملت ایران را منزوی بکنند ولی هشت سال دفاع مقدس را پشت سر گذاشته و تحریم‌های اقتصادی را پشت سر گذاشت و شهدای زیادی را تقدیم انقلاب و وطن کرد تا در آسایش و آرامش زندگی بکند امروز اگر ما این امنیت را داریم و می توانیم در منطقه سرمان را بالا بگیریم مدیون همین ملت همیشه قهرمان و همیشه در صحنه ایران اسلامی هستیم.

خطیب جمعه تصریح نمود: مرزبانان طی سالهای متمادی در مرزها زندگی کرده اند و می‌کنند پاسبان و پاسدار مرزها بوده و باید قدر آن ها را دانست مسئولین برای این که بعد از ۴۲ سال از عمر انقلاب می گذرد بیشتر و بیشتر بایستی به فکر خدمت کردن به ملت باشند.

ماموستا کلشی نژاد اظهار داشت: وضعیت اقتصادی موجود در وضعیت مطلوبی نیست و مردم تحت فشارند بایستی زمینه اشتغال را برای جوانان و برای مردم ایجاد کنیم تا تولید و فناوری را در این مملکت شاهد باشیم زیبنده این ملت و مردم نیست که بعد از این همه زحماتی که کشیده اند مسئولین در قبال آنها احساس مسئولیت نکنند و جوانان ما مجبور باشند با کولبری و راه های خطرناک را برای امرار معاش طی  کنند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه در ادامه افزود: امروزه یکی از عوامل اهم دولتمردان ما این است که به فکر مناطق محروم باشند تا بتوانند امنیت فکری و روحی و روانی را برای مردم جامعه به ارمغان بیاورند.

وی در قسمت دیگری از بیانات خود به صبوری ملت ایران و علی الخصوص مردم استان آذربایجان غربی پرداخت و آن را مصداق آیه کلام الله مجید دانست و گفت: خداوند می فرماید  لذا می توان گفت ملت ما با اتکا به فرمایشات و خدای لایزال همیشه و صبر و استقامت و پایداری بودند و در مقابل مشاغل صبر و بردباری پیشه کرده اند ، امروزه نیز مردم ما همچون سال‌های گذشته انشالله این مرحله رو هم طی خواهند کرد و پایدار و استقامت و صبور به جنگ مشکلات خواهند رفت و باز هم پیروز میدان مبارزه در این کارزار سیاسی و اقتصادی در منطقه خواهند بود.

خطیب جمعه اشاره به اینکه چه کسانی صبر پیشه می دارند و محبوب خداوند و با خداوند هستند کرد و گفت: صابرین مورد رحمت و کرم و غفران الهی هستند و همیشه اسطوره و الگوی جامعه جامعه بودند.

انتهای پیام

فهرست