ائمه جمعه و جماعات ، اعضای شورای روحانیت ، مدرسین و طلاب شهرستان پیرانشهر
منافع ملی فلسطینیان مستلزم مقابله با سیاست‌های استعماری است
 دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت پیرانشهر از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خواست کردند که با تلاش و جدیت مضاعف با کشورهای اسلامی در جهت پیشگیری از این توافق اقدامات لازم را مبذول فرمایند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ ائمه جمعه و جماعات ، اعضای شورای روحانیت ، مدرسین و طلاب شهرستان پیرانشهر، ضمن محکوم کردن جنایات رژیم اشغالگر قدس و حامیان غربی و منطقه‌ای آنان علیه مردم مظلوم فلسطین و پاره تن اسلام، بیانیه ای را صادر کردند.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

جامعه روحانیت ، ائمه جمعه و جماعات ، مدرسین و طلاب شهر و روستاهای شهرستان پیرانشهر توافق و سازش کامل زبونانه ، ذلیلانه و خیانتکارانه امارات متحده عربی با اسرائیل غاصب را محکوم و اقدامی خطرناک برای فلسطینیان و جهان اسلام و همچنین توطئه جدید علیه مردم مظلوم فلسطین است .

آنان با اشاره به اینکه منافع ملی فلسطینیان مستلزم مقابله با سیاست‌های استعماری برای اعاده حقوق قانونی مردم فلسطین و تعیین سرنوشت و تشکیل دولت کاملا مستقل آنهاست، نه سازش و  عادی‌سازی روابط و توطئه علیه سرنوشت آنها ، این سازش و توافق را خیانتی بزرگ به حقوق فلسطینیان از سوی حکومتی است که ادعا می‌کند این کار را به خاطر منافع فلسطین انجام داده برشمردند وتلاش رژیم حاکم در امارات برای توجیه این اقدام به عنوان اقدامی برای جلوگیری از اجرای طرح الحاق کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی را محکوم نمودند.

در پایان از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خواست کردند که با تلاش و جدیت مضاعف با کشورهای اسلامی در جهت پیشگیری از این توافق اقدامات لازم را مبذول فرمایند .

جامعه روحانیت ، ائمه جمعه و جماعات ، اعضای شورای روحانیت ، مدرسین و طلاب شهرستان پیرانشهر

انتهای پیام

فهرست