شناسه خبر: 3542

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=3542

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی
مهمترین وسیله برای سعادت انسان مسأله نماز است
سید مهدی قریشی اظهار داشت: محور زندگی عبادی انسان نماز است و باید در این‌خصوص  اهمیت ویژه ای داشته باشیم چرا که بنا بر تصریح آیات و روایات اولین مسأله ای که در روز قیامت از آن پرسیده میشود موضوع نماز است و شرط قبولی سایر اعمال محسوب میشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه استان در اجلاس استانی نماز در آموزش و پرورش آذربایجان غربی اظهار داشت: همه موجودات عالم هستی تسبیح خدای متعال را بجای می آورند و انسان بعنوان اشرف مخلوقات باید تسبیح گوی خدای متعال به طریق اولی باشد ، ذرات وجودی عالم در‌حال عبادت خداوند است حتی اگر ما متوجه نباشیم و نبینیم و این مسأله نشان از اهمیت ارتباط داشتن با خدای متعال است.

سید مهدی قریشی افزود: اقامه نماز هدیه بزرگ خدای متعال به ماست و همینکه پروردگار عزیز اجازه فرموده تا انسان ضعیف محضر الهی را بدون واسطه درک کند و عبادت خدا را بجای آورد جای شکر دارد.

وی خاطر نشان کرد: توفیق گفتگو با خدای متعال فرصت ارزشمند بندگان برای ارتباط با خداوند است چنانچه  پیامبر گرامی اسلام و اهل بیت (علیهم السلام) هنگام نماز با همه شوق و عطش به سمت ارتباط با خداوند میشتافتند .

امام جمعه ارومیه در ادامه تصریح نمود: مدارس باید به نمازخانه نوجوانان تبدیل شود چرا که سلامت و آینده معنوی کشور در مدارس شکل گرفته و زمینه سعادت و سلامت افراد جامعه به نحوه اهمیت آنان به نماز دارد  و تربیت انسان در نماز شکل گرفته و خلاصه میشود و اگر انسان نماز و عبادت متناسبی نداشته باشد حالت حیوانی خواهد داشت ویکی از مهمترین زمینه ها برای تثبیت انسانیت انسان اقامه نماز و ارتباط با خدای متعال است .

سید مهدی قریشی در ادامه گفت: اگر تعلیم و تربیت ما دینی باشد همه ما باید فرزندان و جوانان را به سمت فلاح و رستگاری سوق دهیم و مهمترین وسیله برای سعادت انسان مسأله نماز است و مشکل ما اینست که نمازگزار واقعی و حقیقی نتوانسته ایم تربیت کنیم و این مسأله موجب کمرنگ شدن روح معنویت و عبودیت در جامعه شده است که باید توسط آموزش و پرورش نهادینه شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی افزود: محور زندگی عبادی انسان نماز است و باید در این‌خصوص  اهمیت ویژه ای داشته باشیم چرا که بنا بر تصریح آیات و روایات اولین مسأله ای که در روز قیامت از آن پرسیده میشود موضوع نماز است و شرط قبولی سایر اعمال محسوب میشود.

امام جمعه ارومیه خاطر نشان کرد: شما بعنوان مسئولین تعلیم ‌و تربیت در استان ، باید مسأله نماز را در مدارس و در بین دانش آموزان نهادینه کنید.

لذت عبادت و نماز را اول در خود و سپس در بین دانش آموزان حاکم کنید و بدانید اگر خودتان از نماز خواندن و ارتباط معنوی با خدای متعال سرشار نباشید نمیتوانید تربیت صحیحی نیز در دانش آموزان ایجاد کنید.

انتهای پیام

فهرست