مدیر مرکز اسلامی آذربایجان غربي
مهم‌ترین مانع وحدت اهل تشیع و تسنن، عدم اعتماد به وحدت است
 حجت الاسلام فعال آذر اظهار داشت: از موانع وحدت عدم اعتقاد به وحدت در بین مسلمانان اهل تشیع و سنت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام عسگر فعال‌آذر مدیر مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی به نقل از  همشهری در نشست خبری گرامی‌داشت هفته وحدت با بیان اینکه دین و مکتب اسلام، دین وحدت و همدلی است اظهار داشت: از موانع وحدت عدم اعتقاد به وحدت در بین مسلمانان اهل تشیع و سنت است.

حجت الاسلام فعال آذر اظهار کرد: در حال حاضر برای انتخاب مدیران در شهرهای اهل تسنن سعی می‌شود از مدیران اهل تسنن استفاده شود.

وی در‌ ادامه گفت: متاسفانه در یکسال اخیر ۸۰ نفر از علمای اهل تسنن فوت شده‌اند که از این تعداد ۴۰ مورد بر اثر کرونا بوده است.

مدیر مرکز اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به برنامه های هفته وحدت گفت : ۳۳ برنامه برای این هفته در نظر گرفته شده که از جمله این برنامه ها می‌توان به دیدار با نماینده ولی فقیه، برگزاری مراسم ویژه در مسجد امام شافعی، همایش روحانیون شیعه و سنی، راه اندازی رادیو وحدت از اول تا هفدهم ربیع‌الاول و تجلیل از خانواده معظم شهداء اشاره کرد.

حجت‌الاسلام فعال آذر در خصوص تعداد مساجد اهل سنت‌ هم گفت: تعداد دو هزار مسجد اهل سنت در استان وجود دارد که این تعداد قبل از انقلاب ۳۷۰ باب بود.

انتهای پیام

فهرست