شناسه خبر: 1636

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=1636

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
مهم ترین مسئله در بحث ولایت و امامت مسئله تعبد است
حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی افزود: مسئله ولایت الهی ، ولایت خدایی است، ولایت فقیه ، ولایت دین است و فقیه حکم الهی را برای ما دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ سومین جلسه درس اخلاق پرسنل دفتر استانی با حضور نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در سالن اجتماعات برگزار گردید.

در این نشست حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی ضمن تبریک وتهنیت دهه مبارک امامت و ولایت به همکاران دفتر استانی ، اشاره به جریان غدیر کرد و گفت: جریان غدیر و مسئله غدیر از جهات مختلف ، انسان می تواند اثبات کند و جریان ولایت را به آن استدلال کند.

 امام جمعه ارومیه تصریح نمود: در همه قوانین بشری وهمه حکومت ها ونظام ها ، بالاخره عمر انسان محدود است و یک زمانی ، رهبر از دنیا خواهد رفت و باید به طریقی برای انتخاب جانشین  او مشخص شود.

سید مهدی قریشی اشاره به فرمایشات امیر المومنین  (ع) از نهج البلاغه کرد و گفت: مسئله ولایت مسئله ای است که ادله عقلی و نقلی داریم و جریان حدیث غدیر ۱۱۰ نفر از اصحاب پیامبر(ص) آن را نقل کرده ا ند. و در اصل جریان غدیر هیچ مشکلی نیست و همه این را پذیرفتند و ۸۴نفر از تابعین این جریان را  نیز نقل کرده اند.           

 نماینده ولی فقیه در استان اشاره به آیات قرآن کریم کرد و اظهار داشت : إِنَّمَا وَلِیُّکُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِینَ آمَنُوا الَّذِینَ یُقِیمُونَ الصَّلَاهَ وَیُؤْتُونَ الزَّکَاهَ وَهُمْ رَاکِعُونَ

ولیّ امر و یاور شما تنها خدا و رسول و مؤمنانی خواهند بود که نماز به پا داشته و به فقرا در حال رکوع زکات می‌دهند

 وی تاکید کرد : بحث در مسئله عرفی و عمومی مسئله است.

 از امیر مومنان نقل شده است که میفرمایند: از اصحاب پیامبراسلام(ص) آنهایی که اهل نظر واهل دقت هستند می دانند که در کل مدت عمرم یکبار هم بر خلاف خداوند وپیامبر قدم بر نداشته وخلاف نکردم وهیچ زمانی نبوده برخلاف گفته خدا ورسولش عمل کرده باشم.

پیامبر درحالی از دنیا رفت و سَرِ مبارکش در سینه من بود وجان پیامبر(ص)در کفه دستان من بطرف خدا پرواز کرد و من پیامبر را غسل دادم وفرشتگان کمک من بودند و درو دیوار زجه می زدند و در رحلت پیامبر اسلام گوهای من از صدای فرشتگان هیچ موقع آرام نگرفت وگروه گروه می آمدند بر پیامبر(ص)صلوات می فرستادند نماز می خواندند تاپیامبر را دفن کردیم.

امام جمعه ارومیه در ادامه اشاره به فرمایشات امیرمومنان  کرد و افزود :چه کسی سزاوار نسبت به پیامبر از من علی ابن ابی طالب است.

 وی گفت: مسئله دهه ولایت و امامت این است که ائمه عصمت و طهارت را برای خودمان الگو و سرمشق قرار دهیم.

 سید مهدی قریشی تصریح نمود : مهم ترین مسئله در بحث ولایت و امامت مسئله تعبد است در مقابل دستورات الهی وپذیرفتن ولایت خداوند است.

نماینده ولی فقیه افزود: مسئله ولایت الهی ، ولایت خدایی است، ولایت فقیه ولایت دین است و فقیه حکم الهی را برای ما دارد.

واین را توجه کنیم عمده ترین مسئله روح تعبُد و روح عبودیت را در خود تقویت کنیم. ودر هیچ جریانی دستورات الهی را زیر پا نگذاریم.

انتهای پیام

 

 

 

فهرست