امام جمعه پیرانشهر
مواد مخدر، نابودکننده نسل بشر است ، باید از قاچاق آن جلوگیری شود
ماموستا مصطفی محمودی اظهار داشت: بر روحانیون لازم است که مردم را نصیحت ، ارشاد و آگاه کنند،که به این کالاهای فاسد و خانمان سوز نزدیک نشوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ ماموستا مصطفی محمودی ، امام جمعه پیرانشهر در جلسه شورای افتای اهل سنت استان که در خصوص مسئله قاچاق برگزار شد اشاره به علل بروز و گسترش زمینه های قاچاق کالا کرد و گفت: کالای قاچاق دو نوع است که شریعت اسلام آن را منع کرده است مانند مشروبات الکی،مواد مخدر،ماهواره،سلاح، وکالاهای مبتذل که باید به شدت باآنها مبارزه شود.

هم مبارزه فرهنگی و هم مبارزه فیزیکی، این ها برای نابودی جامعه خیلی خطرناک هستند.

ماموستا محمودی اظهار داشت: بطور مثال همه ما میدانیم مواد مخدر، نابودکننده نسل بشر است ، باید جلوگیری شود .

و همین طور مشروبات الکی هم برای جامعه ایجاد قاچاق میکند ، مشروب و مشروبات الکی ،عدوات وکینه را در بین مردم ایجاد میکند ، انسان را ازذکر خدا و نمازخواندن و از معنویت دور نگه میدارد . پس باید با آنها مبارزه شود.

و یا ماهواره، اخلاق و فرهنگ انسان را تخریب میکند، مخصوصاً کودکان، نوجوانان و جوانان را بطور کامل آنها را از فرهنگ اسلامی دور میکند باید با آنان مبارزه شود.

وهمچنین سلاح، آنهایی که سلاح را وارد کشور میکنند و در میان مردم پخش و توزیع میکنند و به دست انسانهایی که لیاقت نگهداری سلاح را ندارند و انسانهای پست، بدکار وجنایتکار هستند و بشدت ناامنی را درجامعه ایجاد میکنند باید با آنان قاطعه مبارزه شود.

وکالاهای مبتذل که ازخارج وارد میشوند که جوانان و نوجوانان را تحریک و فساد را ایجاد میکنند باید باامثال اینان برخورد و مبارزه شود.

امام جمعه پیرانشهر در ادامه خاطر نشان کرد: به طور کلی تولید ، توزیع و هم مصرف اینها حرام است و شریعت اسلام حرام کرده است و باید بشدت نیروهای نظامی ، امنیتی و انتظامی با آنان مبارزه فرهنگی و هم مبارزه فیزیکی کنند.

امام جمعه پیرانشهر در ادامه تصریح نمود: بر روحانیون لازم است که مردم را نصیحت ، ارشاد و آگاه کنند،که به این کالاهای فاسد و خانمان سوز نزدیک نشوند.

و هم چنین کالاهای اساسی مورد نیاز خانه وخانواده مانند برنج ، روغن، چای و قند و غیره که جامعه لازم دارد اگر بصورت قاچاق به کشور وارد شود نیز باید باقاچاقچیان برخورد شدید شود.

پس لازم است به مردم اطلاع بدهیم که درشریعت اسلام قاچاق حرام است وهرکسی مرتکب قاچاق شود باید مجازت شود.

انتهای پیام

 

 

فهرست