نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
مومنین از ایام ماه رجب برای تقرب به درگاه الهی استفاده کنند
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی اظهار داشت: مومنین باید از فرصت این ایام مقدس استفاده کرده و تقرب خود را به خداوند بیشتر کنند چرا که روزه گرفتن، صدقه دادن، شب زنده داری و سایر اعمال مفصلی که در مفاتیح الجنان برای این ماه وارد شده است ثواب بسیار زیادی دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه ؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه، ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی با اشاره به نزدیک شدن به ایام میلاد حضرت امیرالمومنین علیه السلام ، اعتکاف و ایام البیض گفت: از جمله نعمات خداوند به انسان ، تقدیس برخی از زمان ها نسبت به سایر ایام است که ایام ماه مبارک رجب از جمله این ایام بوده که انجام اعمال خیر در آن ثواب بیشتری نسبت به سایر ایام دارد.

وی افزود: مومنین باید از فرصت این ایام مقدس استفاده کرده و تقرب خود را به خداوند بیشتر کنند چرا که روزه گرفتن، صدقه دادن، شب زنده داری و سایر اعمال مفصلی که در مفاتیح الجنان برای این ماه وارد شده است ثواب بسیار زیادی دارند.

انسان باید در دنیا چنان عمل کند که در قیامت جزء رجبیون محسوب شود

امام جمعه ارومیه خاطر نشان کرد: براساس روایتی از امام صادق علیه السلام، وقتی قیامت آغاز می شود منادی از عرش الهی ندا می دهد و اهل ماه رجب را صدا می کند که عده ای در اثر این صدا از جای خود بلند می شوند که نور چهره آن ها، اهل عرصات فرا می گیرد و بر سرهای آن ها تاج حکومت قرار می دهند که نشان می دهد حکومت و راحتی در قیامت در اختیار این افراد قرار دارد.

سید مهدی قریشی افزود: انسان باید در دنیا و در ماه مبارک رجب چنان عمل کند که در قیامت از جمله اهل ماه رجب محسوب شود.

وی تأکید کرد: از جانب حضرت ولی عصر عج برای ماه رجب دعاهایی وارد شده که مشابه آن برای سایر ایام سال وارد نشده است و در روایات بر روزه داری در این ماه بیشتر از سایر اعمال تأکید شده است.

مومنین از فرصت ماه رجب با روزه داری و صدقه دادن استفاده کافی را داشته باشند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در ادامه ضمن بیان روایتی از پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله گفت: براساس روایتی از پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله کسی که توانایی روزه داری در ماه مبارک رجب را ندارد می تواند هر روز با اطعام مساکین و فقراء در این ماه از ثواب و مقام روزه داران این ماه برخوردار شود.

وی در ادامه ضمن بیان روایتی از پیامبر گرامی اسلام از زبان امیرالمومنین علیه السلام افزود: حضرت می فرمایند که وقتی داخل بهشت شدم دیدم که اکثر اهل بهشت کسانی هستند که ایام البیض را روزه داری کرده اند، لذا مومنین از فرصت ماه رجب با روزه داری و صدقه دادن استفاده کافی را داشته باشند.

انتهای پیام

فهرست