نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
مومنین باید در مسئله کمک‌های مومنانه از یکدیگر سبقت و پیشی بگیرند
سیدمهدی قریشی افزود: مقام معظم رهبری در آغاز دهه امامت و ولایت مطالب مهمی مطرح نمودند که لازم است مسئولین محترم و ملت عزیز نسبت به بیانات ایشان دقت و تأمل کرده و آنچه که به آن‌ها مربوط است به آن عمل کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۱۷ مرداد ماه ۹۹ اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در روز عید سعید قربان کرد و گفت: مومنین باید در مسئله کمک‌های مومنانه از یکدیگر سبقت و پیشی بگیرند

مقام معظم رهبری در آغاز دهه امامت و ولایت مطالب مهمی مطرح نمودند که لازم است مسئولین محترم و ملت عزیز نسبت به بیانات ایشان دقت و تأمل کرده و آنچه که به آن‌ها مربوط است به آن عمل کنند.

یکی از محورهای بیانات مقام معظم رهبری مسئله کمک‌های مومنانه است که به ادامه داشتن آن تأکید کردند و سبقت در این عمل را توصیه پروردگار تبارک و تعالی خواندند چرا که خداوند در قرآن مردم را به انجام کار خیر دعوت کرده و همچنین توصیه کرده که نسبت به انجام کار خیر با سرعت عمل کرده و از دیگران سبقت و پیشی بگیرید.

امام جمعه ارومیه تصریح نمود: سرعت و سبقت در اعمال خیر بسیار مهم است اما اسلام در مقابل دنیا و دنیامداری انسان را نهی کرده است تا انسان فریفته دنیا نشود لذا اگر انسان توانایی کمک به دیگران را دارد در کمک‌های مومنانه نه تنها باید به سرعت عمل کند بلکه باید از دیگران در این کار سبقت بگیرد.

وی در ادامه افزود: اگر مردم در مقابل آمریکا مقاومت نکنند نه تنها تحریم از بین نمی‌رود بلکه بدتر می‌شود

مسئله بعدی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند مسئله تحریم و تحریف بود و مسئله تحریم را ضربه بزرگ دشمنان به کشور ما خواندند اما مسئله تحریف را مهم‌تر از تحریم دانسته و از بین رفتن تحریم را وابسته به از بین رفتن تحریف دانستند چرا که تحریف حقایق باعث گمراه شدن مردم می‌شود لذا باید تلاش کرد تا تحریف حقایق در کشور از بین برود.

نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: عده‌ای به مردم آدرس غلط می‌دهند که اگر می‌خواهید تحریم‌های آمریکا و اروپا برداشته شود باید در مقابل آمریکا استقامت نکنید و به حرف آن‌ها عمل کنید این مسئله همان مسئله تحریف است لذا اگر مردم در مقابل آمریکا مقاومت نکنند نه تنها تحریم از بین نمی‌رود بلکه بدتر نیز می‌شود چرا که آمریکا هیچگاه از دشمنی خود با ایران دست نخواهد برداشت.

عده‌ای به جای دعوت مردم به استقامت در مقابل آمریکا و تشویق مسئولین به کار جهادی و تلاش شبانه‌روزی با آمریکا هم صدا شده و کوتاه آمدن در مقابل آمریکا را در جامعه القاء می‌کنند تا تحریم‌ها برداشته شود.

امام جمعه ارومیه در ادامه افزود: حامی و پشتیبان اصلی نظام جمهوری اسلامی خداوند و عزم راسخ مومنان است

مسئله بعدی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند ارتباط خوب برخی از کشورهای موثر با ایران است که فرمودند ما هیچگاه به آن‌ها تکیه نمی‌کنیم و تکیه و اعتماد ما فقط به پروردگار تبارک و تعالی و مردم است چرا که خداوند در قرآن به پیامبر می‌فرمایند که برای تو خداوند و مومنانی که از تو اطاعت می‌کنند کفایت می‌کند.

در حقیقت مقام معظم رهبری با بیان این مسئله، یادآور شده‌اند که حامی و پشتیبان اصلی نظام خداوند و اراده و عزم راسخ مومنان است.

سید مهدی قریشی تاکید کرد: بعد از مسئله برجام، منتظر ماندن برای انجام وعده‌های اروپا باعث عقب ماندگی کشور شد

مسئله بعدی که مقام معظم رهبری به آن پرداختند فریفته نشدن به وعده‌های دشمنان است متاسفانه بعد از مسئله برجام و تخلف آمریکا از وعده‌های خود و منتظر ماندن برای انجام وعده‌های اروپا، باعث کشور عقب ماندگی کشور شد.

در حالی که مقام معظم رهبری تأکید کرده بودند که مسئولین فریفته کت و شلوار اروپاییان نشوند متاسفانه بعضی از مسئولین فریفته وعده‌های اروپا شدند و این مسئله باعث عقب ماندن و معطل شدن چند ماهه کشور شد.

سید مهدی قریشی گفت: نسخه حل مشکلات معیشتی مردم پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی در کشور است

مسئله بعدی مسئله معیشت مردم است که مقام معظم رهبری بارها بر رفع این مشکل تأکید کرده و فرمودند که مردم به خاطر دین و ایمان خود بر این مسئله صبر و تحمل می‌کنند اما لازم است مسئولین با تلاش جهادی و شبانه‌روزی مشکلات اقتصادی مردم را حل کنند و نسخه این کار پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی در کشور است.

انتهای پیام

فهرست