امام جمعه موقت تکاب
مومن واجب است میان خود و اهل عیالش میان آتش دوزخ مانع و حائل  ایجاد کند
ماموستا سید عبدالله موسوی اظهار داشت: قطعا مسئولتی که مومن در قبال خود و در برابر اهل و عیال خود دارد باید بداند خود را از آتش دوزخ دور نگه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز جمعه اهل سنت این هفته تکاب به امامت موقت ماموستا سید عبدالله موسوی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید

وی در ابتدا به آیه ۶ سوره تحریم اشاره کرد و گفت: یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا قُوا أَنْفُسَکُمْ وَأَهْلِیکُمْ نَارًا وَقُودُهَا النَّاسُ وَالْحِجَارَهُ عَلَیْهَا مَلَائِکَهٌ غِلَاظٌ شِدَادٌ لَا یَعْصُونَ اللَّهَ مَا أَمَرَهُمْ وَیَفْعَلُونَ مَا یُؤْمَرُونَ ای مؤمنان! خود و خانواده خود را از آتشی که هیزم آن انسان ها و سنگ ها است، حفظ کنید. بر آن فرشتگانی خشن و سخت گیر گمارده شده اند که از آنچه خدا به آنان دستور داده، سرپیچی نمی کنند، و آنچه را به آن مأمورند، همواره انجام می دهند.

ماموستا موسوی تصریح نمود: قطعا مسئولتی که مومن در قبال خود و در برابر اهل و عیال خود دارد باید بداند خود را از آتش دوزخ دور نگه دارد و بر شخص مومن ایجاد کند مومن واجب است میان خود و اهل عیالش میان آتش دوزخ مانع و حائل  ایجاد کند.

امام جمعه موقت به آیه ۱۷سوره نساء اشاره کرد و افزود: إِنَّمَا التَّوْبَهُ عَلَى اللَّهِ لِلَّذِینَ یَعْمَلُونَ السُّوءَ بِجَهالَهٍ ثُمَّ یَتُوبُونَ مِنْ قَرِیبٍ فَأُولئِکَ یَتُوبُ اللَّهُ عَلَیْهِمْ وَ کانَ اللَّهُ عَلِیماً حَکِیماً

بى گمان (پذیرش) توبه بر خدا، براى کسانى است که از روى جهالت کار بد مى‌کنند، سپس زود توبه مى‌کنند. پس خداوند توبه‌ى آنان را مى‌پذیرد و خداوند، دانا و حکیم است.

وی در ادامه اظهار داشت: خداوند متعال می فرمایند: وَلَیْسَتِ التَّوْبَهُ لِلَّذِینَ یَعْمَلُونَ السَّیِّئَاتِ حَتَّى إِذَا حَضَرَ أَحَدَهُمُ الْمَوْتُ قَالَ إِنِّی تُبْتُ الْآنَ وَلَا الَّذِینَ یَمُوتُونَ وَهُمْ کُفَّارٌ  أُولَئِکَ أَعْتَدْنَا لَهُمْ عَذَابًا أَلِیمًا

برای کسانی که پیوسته کارهای زشت مرتکب می شوند، تا زمانی که مرگ یکی از آنان فرا رسد [و در آن لحظه که تمام فرصت ها از دست رفته] گوید: اکنون توبه کردم. و نیز برای آنان که در حال کفر از دنیا می روند، توبه نیست. اینانند که عذابی دردناک برای آنان آماده کرده ایم.

ماموستا موسوی در ادامه گفت: طبق گفته علما در بین خدا و عبد شرط است ۱- شخص از کناه توبه کند و آن را تکرار نکند ۲- انسان گناهکار از کارش پشیمان شود ۳- بار دیگر را تکرار ننمایید.

و همچنین در چنین روزی در جنگ احد حضرت حمزه سید الشهداء و ۶۹ نفر از مسلمانان به شهادت رسیدند. آن حضرت مردى شجاع و با هیبت بود و در این جنگ به دست وحشى و به دستور هند همسر ابوسفیان کشته شد. در این روز بر اثر فداکاری‌ها و شجاعت‌هایی که امیرالمؤمنین (ع) در دفاع از وجود شریف خاتم الانبیاء (ص) و حفاظت از آن حضرت نشان داد جراحت‌های زیادى بر بدن مبارکش رسید.

انتهای پیام

فهرست