شناسه خبر: 6065

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=6065

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه
میلاد پیامبر(ص) نمادی از وحدت مسلمانان است
 ماموستا مامد کلشی نژاد اظهار داشت: بی‌تردید میلاد پیامبر(ص) نمادی از وحدت مسلمانان است و باید آن را الگو قرار داده و به عنوان وسیله‌ای برای تقرب به نبی مکرم اسلام(ص) از آن استفاده کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، ماموستا مامد کلشی‌نژاد در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه اهل سنت ارومیه، با تسلیت ایام رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام حسن(ع) و امام رضا(ع) اظهار داشت: سعی و تلاش پیامبر(ص) و سلاله ایشان بر این بود که در سایه آیات خدا، جامعه‌ای را به وجود آورده و تربیت کنند که به غیر از صفا، صمیمیت، صلح، معنویت و دیانت چیزی معنا پیدا نکند و همه جامعه با هر قشر و قوم و قبیله و همچنین از هر نژاد و تباری که باشند، در کنار هم زندگی کنند.

وی با اشاره به اینکه ماه ربیع‌الاول، ماه میلاد حضرت محمد(ص) است تصریح کرد: یکی از دو روز ۱۲ و ۱۷ ربیع‌الاول که به اعتقاد اهل سنت و شیعه روز میلاد نبی‌مکرم اسلام است به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده و بی‌تردید میلاد پیامبر(ص) نمادی از وحدت مسلمانان است و باید آن را الگو قرار داده و وسیله‌ای برای تقرب به نبی مکرم اسلام(ص) از آن استفاده کرد.

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: زمانی که وحدت توسط مسلمانان حفظ می‌شود، گویی قوانین پیامبر(ص) را حفظ کرده و بنابراین مسلمانان به یکدیگر ظلم و تعدی و توهین نمی‌کنند بلکه سعی می‌کنند تا قوانین را در جامعه حفظ کرده و مقدسات یکدیگر را رعایت کنند.

وی در ادامه با تبریک روز عشایر و روستا اظهار داشت: امید است که توفیق خدمت در مناطق محروم و به ویژه در روستاها و عشایر را داشته باشیم و همانگونه که به فرموده امام خمینی(ره)، عشایر ذخایر انقلاب هستند و خدمات فراوان و ارزنده‌ای برای کشور انجام داده و در مرزها زحمات فراوانی را متقبل شده‌اند.

ماموستا کلشی‌نژاد با اشاره به اینکه عشایر بیشتر مورد هجمه دشمنان قرار گرفته‌اند گفت: بی‌تردید این هجمه، آنها را بیشتر مورد ضرر و زیان واقع کرده است و بنابراین در راستای خدمت به آنها باید تلاش کرده و امکانات بیشتری برای پیشرفت فرهنگی، اقتصادی و معنوی آنها فراهم کرد تا این مناطق روستایی و عشایری از محرومیت نجات یابند.

وی افزود: در حال حاضر در آذربایجان‌غربی و روستاهای همجوار ارومیه فاقد راه سالم ارتباطی و آب شرب سالم هستیم و همچنین مدارس و فضای آموزشی کاملی وجود ندارد و بنابراین دولت سیزدهم باید با محوریت عدالت، به همه مناطق محروم و عشایری و روستایی توجه کرده و آنها را مورد توجه قرار دهند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه در ادامه با تبریک هفته ناجا بیان کرد: بی‌تردید خدمات ارزنده‌ای که مرزبانان ۴۲ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای آرامش و آسایش در سراسر کشور کشیده‌اند قابل تحسین بوده و جامعه، امنیت خود را مدیون این سبزپوشان خستگی‌ناپذیر جامعه است که به صورت شبانه‌روزی از جان و مال و ناموس مردم حفاظت کرده و امنیت و آرامش را به جامعه به ارمغان آورده است.

وی در ادامه نیز با تبریک هفته وقف اظهار داشت: وقف در اسلام جایگاه خاصی دارد چون افرادی در راه خدا قسمتی از اموال خود را وقف می‌کنند و موقوفات نیز در جامعه جایگاه رفیعی داشته و به عنوان باقی الصالحات مطرح است.

ماموستا کلشی‌نژاد با تاکید بر اینکه باید فرهنگ وقف در جامعه نهادینه شود بیان کرد: باید قضیه وقف و موقوفات مورد توجه قرار گیرد چون مساجد، مدارس، بیمارستان و تکایا نیازمند افراد خیر و نیکوکاری هستند و از سوی دیگر افراد نیکوکار باید به این موضوع توجه داشته و توجه خاصی به فضای آموزشی و مناطق محروم داشته باشند.

انتهای پیام

 

فهرست