نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
نام‌گذاری روز جهانی مسجد ، برای زنده نگه داشتن مظلومیت مردم فلسطین در تاریخ بوده است
سید مهدی قریشی افزود: مساجد بیوت الهی هستند و بنابر روایات مسجد‌ها به ملائکه و آسمان نور می‌فرستند و کسانی که شبانه و قبل از اذان صبح در مساجد حاضر می‌شوند در روز قیامت با نور همراه خواهند شد، و باید به مساجد اهمیت دهیم و مردم را هم به حضور در آن تشویق کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ ؛ حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی  در مراسم روز جهانی مسجد که در مصلای امام خمینی(ره) ارومیه برگزار شد، با تقدیر از متولیان برگزاری این برنامه، اظهار داشت: با ورود ماه محرم‌الحرام عزاداری‌های امام حسین (ع) در جای و جای دنیا برگزار می‌شود و بنیان‌گذار عزاداری و گریه بر سیدالشهدا (ع) حضرت نبی اکرم بوده است و بنابر روایات موجود بعد از ولادت اباعبدالله، پیامبر اسلام (ع) بعد از اینکه بر گوش‌های وی اذان و اقامه خواندند، فرزند خویش را بر آغوش خود گرفته و شروع به گریه کردن کردند و وقتی از علت آن سوال شد حضرت فرمودند که برای روزی گریه می‌کنم که امت من این فرزندم را به شهادت خواهند رساند.

وی ادامه داد: علامه امینی بیش از ۱۷ مجلس را در کتاب سیرتنا و سنتنا بیان کرده است که رسول خدا (ص) برای امام حسین (ع) گریه کرده است و ائمه معصومین هم بعد از رسول خدا این راه را ادامه دادند و بعد از اهل بیت هم علما بیرق اباعبدالله را بلند کردند و امروز عاشورا در حال فتح دنیا است‌.

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه بنابر روایات در آخر الزمان امام زمان (عج)‌ را هم با نام مبارک امام حسین می‌شناسند، اضافه کرد: انقلاب اسلامی به برکت قیام عاشورا بوده است.

وی با تاکید بر هرچه باشکوهتر برگزار شدن عزاداری‌های امام حسین(ع) ادامه داد:  باید همه دست به دست هم بدهیم و با رعایت موارد بهداشتی عزاداری‌های انام حسین (ع) را هر چه باشکوهتر برگزار کنیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به روز جهانی مسجد، بیان داشت: نام‌گذاری روز جهانی مسجد برای زنده نگه داشتن مظلومیت مردم فلسطین و یادآوری جنایات رژیم صهیونستی در تاریخ بوده است و اولین خانه‌ای که بر روی زمین بنا شده است مسجد می‌باشد و باید این پایگاه‌های دینی حفظ شود ومساجد بزرگترین نعمت الهی برای مردم است.

وی اضافه کرد: خادمین مساجد باید بابت این توفیق خدا را شاکر باشند و خدای متعال ایمان، اهل نماز، زکات و عدم خوف از غیرخدا را از خصوصیات متولیان و خدمت‌گذاران مساجد بیان کرده است و باید همه در جهت ایجاد مساجد در تراز انقلاب اسلامی تلاش کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین قریشی با بیان اینکه همه باید تلاش کنیم مساجد مورد رضایت الهی را ترویج کنیم، گفت: خدای متعال در قرآن کریم مسجد ضرار را مایه تفرق بین مسلمانان عنوان کرده است و اگر از مساجد مواظبت نشود به این روز خواهند افتاد.

وی با اشاره به روایتی تصریح کرد: مساجد بیوت الهی هستند و بنابر روایات مسجد‌ها به ملائکه و آسمان نور می‌فرستند و کسانی که شبانه و قبل از اذان صبح در مساجد حاضر می‌شوند در روز قیامت با نور همراه خواهند شد، و باید به مساجد اهمیت دهیم و مردم را هم به حضور در آن تشویق کنیم.

وی با تاکید بر اینکه وجود کرونا نباید بهانه‌ای برای تعطیلی مساجد باشد، افزود: عده‌ای کرونا را بهانه کرده و مساجد را تعطیل کرده‌اند در حالی که می‌توان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نمازهای جماعت را در مساجد اقامه کرد و ویروس نباید بهانه‌ای برای بسته شدن درب مساجد باشد.

انتهای پیام

فهرست