شناسه خبر: 4846

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4846

 امام جمعه موقت اهل سنت شاهین دژ
نزد خداوند ایمان و قلب سالم بدرد میخورد
 ماموستا فاروق فرج زاده اظهار داشت: هیچ وقت مرگ را از یاد نبرید زیرا فراموشی مرگ باعث میشود انسان به راه انحراف کشیده شود بخاطر این است که پیامبر فرموده به دیدن قبرستان بروید تا قلبتان متواضع گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نمازجمعه اهل سنت این هفته شاهین دژ به امامت ماموستا فاروق فرج زاده، امام جمعه موقت شاهین دژ اقامه گردید.

خطیب جمعه ضمن حمدوثنای خداوند وصلاه وسلام به پیامبر اسلام (ص) وآل واصحاب و یاران آن حضرت و با آرزوی قبولی طاعات وعبادات همه نمازگزاران و توصیه به تقوای الهی وپرهیز از گناهان اول به خود و بعد به دیگران اظهار داشت: پیامبر فرموده پناه می برم به خدا از عملی که مانع نباشه واز قلبی که تواضع نداشته باشه واز نفسی که سیر نگردد واز دعای که نزد خداوند قبول نباشه .

وی افزود: نزد خداوند ایمان و قلب سالم بدرد میخورد نزد خداوند سیما زیبا ارزشی ندارد بلکه سیرت زیبا ارزش وقیمت دارد انسان زمانی که فوت میکند با آنکه در دنیا قدرت و توانای زیادی داشته در قبر توانای راندن مورچه از خود را ندارد پس ای انسان به چه چیز می نازی و به چه افتخار میکنی هیچ وقت مرگ را از یاد نبرید زیرا فراموشی مرگ باعث میشود انسان به راه انحراف کشیده شود بخاطر این است که پیامبر فرموده به دیدن قبرستان بروید تا قلبتان متواضع گردد.

خطیب جمعه تصریح نمود: این دنیا به پیر زن تشبیه شده است که با عشوه گری خود انسان را فریب میدهد و آدم باید خود را در این دنیا مسافری غریب بداند که رهگذر است وآخر میرود ولی انسان چنان فریب این دنیا راخورده که اگر به اندازه یک کوه زر و سیم داشته باشد آرزوی دومی را هم  میکند و این باید یادمان باشد که قبر گورستان آرزوهاست و باید قانع بود به آنچه داریم.

خطیب جمعه در بخش دیگری از خطبه خاطر نشان کرد: خداوند از آنچه به انسان داده بازخواست میکند که مالت را از چه راهی بدست آوردی ودر چه راهی صرف کردی و عمرت را صرف چه کردی . پس کاری کنیم که خداوند را از خود راضی کنیم وبه فکر دیگران نیز باشیم در شادی و ناراحتی دیگران نیز سهیم باشیم.

انتهای پیام

فهرست