شناسه خبر: 5519

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=5519

رییس شورای اسلامی شهر ارومیه
نسبت به نسل های آینده نیز مسئول هستیم
حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور اظهار داشت: بافت های تاریخی در دیگر کشورهای جهان در قالب صنعت گردشگری برنامه ریزی شده و سالانه توریست های بسیاری برای دیدن زیبایی های تاریخی شهرها و محلات آنها رهسپارمی شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: ارومیه یکی از شهرهای تاریخی کشور و همچنین دارای بافت تاریخی در هسته مرکزی آن است.

وی افزود: این بافت تاریخی هویت شهر ارومیه محسوب می شود و باید احیا شده و برای سالهای آینده حفظ و نیز به منبع درآمدی از طریق جذب گردشگران تبدیل شود.

رییس شورای اسلامی شهر ارومیه با تأکید بر توسعه صنعت گردشگری و بومگردی گفت: بافت های تاریخی در دیگر کشورهای جهان در قالب صنعت گردشگری برنامه ریزی شده و سالانه توریست های بسیاری برای دیدن زیبایی های تاریخی شهرها و محلات آنها رهسپارمی شوند.

خلیل پور با تأکید بر مدیریت ویژه و مستقل بافت تاریخی شهر ارومیه تصریح کرد: برای احیای بافت تاریخی شهر اورمیه باید یک شهردار مستقل انتخاب کنیم تا بافت تاریخی شهر ارومیه احیا و حفظ شود.

وی یادآور شد: این شهردار را می توان از فارغ التحصیلان رشته های تاریخ، هنر و معماری اسلامی و ایرانی انتخاب کرد و از علاقمندان و متخصصان داخلی شهرداری ارومیه در حوزه های مختلف اداری و اجرایی آن استفاده کرده و از ظرفیتهایشان بهره جست.

خلیل پور احیا دروازه های داخل شهر ارومیه را یکی از مهمترین مسائل پیش رو برای مدیریت شهری برشمرد و ادامه داد: همچنین بسیار ضروری است خانه هایی با ارزش معماری و تاریخی قابل توجه برای آیندگان حفظ شوند، چرا که شناسنامه شهر ما در حوزه های معماری و شهرسازی محسوب می شوند.

وی همچنین اشاره ای به بقعه های تاریخی داخل شهر ارومیه کرده و اظهار داشت: چندین امامزاده در داخل شهر اورمیه وجود دارد که ناشناخته مانده اند و باید این امامزاده ها نیز احیا شوند.

رییس شورای اسلامی شهر ارومیه با بیان اینکه شهردار بافت تاریخی  از نظرات کارشناسان میراث فرهنگی در راستای احیای بافت تاریخی استفاده کرده و در هماهنگی کامل خواهد بود، خاطرنشان کرد: ما نسبت به نسل های آینده نیز مسئول هستیم و بافت های تاریخی شهر همانطور که از گذشتگان به ما یادگار مانده اند باید برای آیندگان نیز به طور مطلوب و شایسته حفظ شوند.

انتهای پیام

 

 

فهرست